Una pe zi...!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

hahaha iuliana...super



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelke spune:

Are loc un Congres al Legumelor. Scopul: sa aleaga un sef.
- Propuneri ? – īntreaba presedintele prezidiului.
- Fasolea ! – zice Ridichea,- e de-a noastra, e populara !
- Nuuu !!! – se aud mai multe voci din sala,- e pīrīcioasa !!!
- Liniste ! – zice presedintele prezidiului. – Alte propuneri ?
Mazarea:
- Propun pe Sfecla: pare robusta si plina de putere.
- Nuuu, da-o naibii !- zic aia din sala. –Cum apare o problema, o sfecleste !
- Liniste ! Va rog sa faceti propuneri mai serioase.
Ceapa:
- Eu o propun pe Rosie: larg consumata, atīt īn stare proaspata, cīt si conservata.
- E cineva īmpotriva ? – īntreaba presedintele.
- EU ! – zice Pastīrnacul.
- De ce, tovarase Pastīrnac ?
- Pai... īnainte de a fi rosie, nu cumva a fost... verde ? –argumenteaza Pastīrnacul.
Lumea din sala :
- Asa este, are dreptate, a fost fascista !
Presedintele:
- Liiinistee ! Alte propuneri ?
Usturoiul:
- Eu īl propun pe Cartof: un aliment de baza, consumat tot timpul anului, poti conta pe el.
Presedintele:
- Acum a fost propus Cartoful; pare o propunere buna, e cineva īmpotriva ?
- Da, EU !!! – zice Pastīrnacul.
- De ce, tovarase Pastīrnac ?
- Nu cumva ati uitat... ca vine din America ???
Lumea din sala :
- Asa este, e imperialist !!!
Presedintele:
- Tovarase Pastīrnac, vad ca oricum nu-ti convine nici o propunere facuta. Propune atunci dumneata pe cineva.
Pastīrnacul:
- Ei bine, īl propun pe Morcov.
Toata lumea, uimita:
- Morcovul !!!... De ce tocmai el, ce merite are ?
La care Pastīrnacul :
- Egal unde, egal cum merge treaba, cīnd intra morcovul...






Nelke

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

de-acum incolo cand am sa ma apuc sa fac o supa o sa le cer mai intai parerea...

Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Mi-ati inseninat si dimineatza asta!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana c spune:

Distinctia "Sutul in gura"
Secretarul american al apararii, Donald Rumsfeld, s-a ales cu premiul pentru cea mai aberanta declaratie a anului 2004, transmite BBC.
Organizatia British Plain English Campaign a decis ca Rumsfeld merita distinctia "Sutul īn gura" pentru o declaratie īncalcita facuta īn februarie despre situatia din Irak.
PERLA. "Din cate cunoastem, exista cunoscute cunoscute. Exista lucruri pe care stim ca le stim. Dar stim si ca exista necunoscute cunoscute, adica stim ca exista lucruri pe care nu le stim. Dar exista si
necunoscute necunoscute, adica cele pe care nu stim ca nu le stim", a spus atunci Rumsfeld, spre stupoarea asistentei.

ADVERSARII. Īn acest an, concurenta pentru distinctia "Sutul īn gura" a fost extrem de dura. Printre adversarii lui Donald Rumsfeld s-au numarat nume grele: Arnold Schwarzenegger si comisarul european Chris Patten.
Arnold a fost autorul comentariului: "Cred ca mariajul īntre homosexuali este ceva ce ar trebui sa fie īntre un barbat si o femeie",

iar Chris Patten a cugetat īndelung si a spus, īn fata Parlamentului de la Londra, ca Partidul Conservator a comis o sinucidere politica si acum are zile sa o regrete.

Īnsa cel mai puternic contracandidat al lui Rumsfeld a fost el īnsusi, cu o remarca ce a sunat astfel:
"Cred cu adevarat ce am spus ieri. Nu mai stiu ce am spus, dar stiu ce gandesc... si banuiesc ca am spus ceea ce gandesc".



iuliana20 saptamani cu mormolocul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Un om de afaceri ii trimite un fax sotiei sale:
Draga mea sotie, o sa intelegi ca acum cind tu ai 54 de ani, eu am anumite nevoi pe care tu nu mi le mai poti satisface. Sint f.fericit alaturi de tine, te consider o sotie minunata si, sincer, sper ca nu te vei simti ranita sau jignita cind vei afla ca in momentul in care tu primesti acest fax, eu fac sex in hotelul Camino real cu Nicole, secretara mea, care are 18 ani. Totusi, voi ajunge acasa inainte de miezul noptii.
Cind se intoarce tipul acasa, gaseste pe masa din sufragerie un biletel in care scria:
Dragul meu sot, am primit faxul tau si nu pot decit sa-ti multumesc ca m-ai anuntat. Profit de aceasta ocazie sa iti reamintesc ca si tu ai tot 54 de ani. In acelasi timp, te anunt ca atunci cind vei citi acest mesaj, eu voi fi in mijlocul unei partide de sex la Grand Hotel cu John, profesorul meu de tenis care, la fel ca si secretara ta, are tot 18 ani. Si cum, pe linga faptul ca esti un om de afaceri de succes esti si licentiat in matematica, vei intelege cu usurinta ca ne aflam in aceleasi imprejurari, dar ... cu mica diferenta : 18 intra de mai multe ori in 54 decit 54 in 18. Deci nu ma astepta in aceasta seara, ma voi intoarce maine. Te saruta sotia ta care te intelege cu adevarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriel spune:

Un tip se trezeste pe masa de operatie si vede pe un tip in alb.
-Dom-doctor, a reusit operatia?
-Ce doctor? Eu sunt Sfantu Petru


- Care-i diferenta dintre o vaca alba si una neagra?
- Vaca alba face muuu.
- Vaca neagra face muuu, man.




Gabriel - tatic de 2 ani!
http://www.familia-mea.go.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

SUPER

CUM CITESC CUM POSTEZ LA PRIETENI!

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelke spune:

Feuer / Foc

Ein Haus brennt.

Ein Feuerwehrmann ruft von unten hoch zum 3.Stock zu einer Oma:
"Zähne zusammenbeißen und springen."

Da schreit die Oma zurück:
"Einen Moment, meine Zähne liegen auf dem Wohnzimmertisch."

********************

O casa arde.

Un pompier striga de jos catre o bunica de la etajul 3:
„Strīngeti dintii si sariti.“

Bunica striga īnapoi:
„Un moment, dintii mei sīnt pe masa din sufragerie.“





Nelke

Mergi la inceput