Mos Craciun??

Mos Craciun?? | Autor: marinaa

Link direct la acest mesaj

Stie cineva o agentie de "Mosi Craciuni" specializati,adica o persoana care sa vina la copii la scoala sau la gradinita ,in calitate de mos......O agentie care sa organizeze la un pret rezonabil ,o petrecere pentru copii de Craciun??

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Marinaa, nu stiu daca exista asa ceva in Romania! Dar stiu ca la gradinite la serbarea de Craciun vine un tatic sau un bunic imbracat in Mos Craciun si imparte daruri copíilor.Daruri care au fost cumparate de gradinita din bani stransi de la parinti.Dupa serbare se servesc prajituri si suculete pe care le-au pregatit mamicile.Muzica, voie buna, brad impodobit...Serbarile astea sunt asa frumoase.Copiii impresioneaza pana la lacrimi asistenta,atunci cand primesc darurile de la Mos.
Poate gasesti o agentie din asta totusi!

LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Eu am o prietena in Iasi care este actrita si imi spunea despre colegii ei ca "fac pe-a Mos Craciunii" pe la diferite gradinite si chiar acasa. Cred ca esti interesata pt Bucuresti (ca n-ai spus unde....). Ti-am dat o pista....Incearca la teatru.


Adela&Julia




Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana_tudor spune:

Stiu ca in Bucuresti anul trecut s-a facut reclama la agentii care se ocupa de asa ceva. La gradinita baiatului meu (cel mare), acum trei ani a venit un Mos Craciun de la McDonald si era insotit si de doua Craciunite.A fost foarte dragut. Da un telefon la McDonald si intreaba. N-ai ce sa pierzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinaa spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri.
Fetita mea este in clasa a doua ,8 ani,in Bucuresti.Banuiesc ca este ultimul an ,in care crede cu adevarat, ca exista Mos Craciun.La gradinita a facut si ea niste serbari minunate,pe care nu o sa le uitam.(casete,poze)Ar fi frumos sa le facem o petrecere surpriza ,chiar in clasa,la scoala.Sunt inca niste copii, care astepta pe Mos Craciun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna tuturor

Iata oferta uneia dintre firmele din domeniu: EMI Advisors. Dalila Leonescu 0722 208 553.
Eu am primit-o pe mail dar nu am apelat la serviciile lor deci nu stiu cum sint. Nici nu am idee cum sint ca preturi caci nu am termen de comparatie. Baietelul meu are doar 1 an si poate fi pacalit cu ceva mai putin elaborat (sper!.

ITEM SPECIFICATIONS PRICE
Decorations balloons, arrangements, garlands 450 – 500 USD
Christmas Tree *optional decorated 150 – 200 USD
Entertainment professional performers in costumes 300 USD
Santa Claus (mos Craciun) professional actor in costume 120 USD
Bobby the Clown face painting, games, all party long 220 USD
Puppet Theatre 30 min 300 USD
Buffet & Soft Drinks depending on selection 7 USD/person
Location fit for 50 up to 200 kids 250 USD
Party on Premises transport costs 100 USD

Cine vrea mai multe detalii poate sa imi scrie direct.




Mergi la inceput