Pentru suflet de mama

Pentru suflet de mama | Autor: miruna

Link direct la acest mesaj

Intr-o zi senina , calma , cu soare bland , un inger se furisa din ceruri , cobori pe batrana noastra planeta si rataci pe campuri si paduri , prin orase si catunuri.Soarele tocmai se pregatea sa apuna , cand ingerasul isi intinsese aripioarele si zise :"Vizita mea e pe sfarsite , trebuie sa ma intorc in lumea mea de lumina.Inainte sa plec , as vrea , insa , sa adun cateva lucruri care sa-mi aminteasca de vizita mea in aceste locuri".
Si-a indreptat privirea spre o gradina minunata si a zis:"Ce frumoase si parfumate sunt aceste flori."A rupt cei mai frumosi trandafiri , a facut un buchet si a zis:"Nu vad nimic mai frumos si mai placut mirositor decat aceste flori;le iau cu mine".
Uitandu-se un pic mai departe , vazu un bebelus cu ochi stralucitori si obrajori imbujorati , zambindu-i mamei sale.Si isi zise:"Ei , da zimbetul acestui copil este mai frumos decat buchetul meu de trandafiri;am sa-l iau cu mine si pe acesta."
Apoi si-a aruncat privirea langa un leagan unde dragostea mamei se revarsa spre copil asemeni unui rau involburat.Si ingerasul spuse:"Ah , dragostea de mama este cel mai frumos lucru pe care l-am vazut pe pamant;am s-o iau cu mine si pe ea".
Impreuna cu cele trei comori , isi lua zborul spre portile sidefate ale cerului , luminate doar pe dinafara, si odata ajuns acolo isi zise:"Inainte sa intru am sa-mi cercetez comoara".Se uita la flori , dar acestea se ofilisera.Se uita la zambetul copilasului , dar si el palise.Se uita atunci la dragostea mamei si iata , stralucea intocmai ca odinioara.
Atunci arunca florile ofilite si zambetul vestejit , falfai din aripi si intra , ii aduna pe toti din ceruri si le spuse:"Iata singurul lucru de pe pamant care si-a pastrat frumusetea nestirbita tot drumul pana aici-dragostea de mama".

"Supa de pui pentru suflet de mama"-va va unge pe suflet.

Miruna si bebe Nicolas
Sper sa aveti intotdeauna loc in viata voastra pentru inca un prieten.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Miruna, si eu am vrut sa o copiez aici, dar n-am avut timp. Este foarte frumoasa. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana_tudor spune:

Foarte frumos si impresionant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Miruna intr-adevar m-a uns la suflet....pana la lacrimi.
Multumim si daca ai timp te rugam sa ne mai scrii....




Adela&Julia


SARBATORI FERICITE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vanina spune:

Este o poveste superba...de fapt daca ma gandesc bine nu este o poveste...este atat de adevarat ca dragostea mamei este eterna....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia spune:

www.gamers-forums.com/smilies/otn/angels/angel2.gif" border="0">

Lidia
Este imposibil sa-i multumesti pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica spune:

Fetelor, fetelor... īmi pare rau ca trebuie sa va spun, da' sa shtiti ca sunt shi exceptii.....Va spune una care a trait'o pe pielea ei...
Nici urma de zāmbet, nici urma de stralucire, nici de dragoste nici de nimic!! Credeti'ma pe cuvānt!


Da' hai mai bine sa nu ne īntristam, ca vin sarbatorile shi o sa fim fericiti cu totzii shi o sa uitam de toate relele de pe pamānt!!

Monica, mama lui Vladutz iubit, nascut pe 7 mai 2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Multumim frumos pentru poveste!!!


Floare de colt

Deschide poarta sufletului si vezi in tot ce te inconjoara splendoarea lui Dumnezeu

Mergi la inceput