bb are tot timpul manutzele reci...

bb are tot timpul manutzele reci... | Autor: Codrutza

Link direct la acest mesaj

desi este cald, aproape 25 de grade, si din pacate nu am cum sa scad temperatura asta din casa, bb are aproape tot timpul manutzele si piciorusele reci. gasiti vreo explicatie ???

codrutza si bb Luca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

Stai linistita, Bogdan s-a nascut in iulie, erau niste calduri de peste 30 de grade, si el avea mainile vinete/verziu de inghetate ce-i erau! Este ceva normal la bebelusi, pana incep sa-si regleze singurei temperatura... va dura un timp, dar ii trece!
Si pt cele 25 de grd pe care le ai, mai deschide geamurile, pe rand, eventual muti in alta camera, si tot asa... Imbraca-l subtirel in casa, este foarte important sa nu-l infofolesti, cauta sa-l imbraci asa cum va imbracati si voi, parintii... in felul asta il ajuti sa-si regleze el singur temperatura!

daca dragoste nu e, nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumulina spune:

25 de grade!!!
eu sunt foarte friguroasa, da' pana si mie imi ajung 21 de grade. si de ce nu puteti scadea tewmperatura?

,don'soara Alex si bb Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Si Ioana mea avea tot timpul manutele si pioarele reci cand era mica mica. Faceam tot timpul comparatie cu Maria care era normala. Acum e mai bine, desi se mai intampla sa aiba picioarele reci. Se regleaza in timp.

Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codrutza spune:

va mirati de 25 de grade in casa? au fost chiar si 27...asta este caldura pe care ne-o da proprietarul, serios. noi stam toata iarna cu geamurile deschise si ziua si noaptea si evident imbracati subtire. din pacate in apartament nu se poate regla temperatura...asta este.aerul este foarte uscat, insa acum ne-am cumparat un umidificator cu vapori de aer cald si parca se poate respira mai bine. Bebe sta imbracat numai intr-un body si are in picioruse sosetele si uneori ii mai pun si botosei(cand vad ca are labutzele reci reci).

...ne facem noi mari...

Mergi la inceput