Pentru copii- cel mai important

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochinegri spune:

Dragoste.

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivi.chiriac spune:

Cam putin doar o varianta,unui copil trebuie sa-i daruiesti multe.Educatia,respectul fata de el insusi in primul rind si atunci devine curat pe dinauntru si pe dinafara,dragosatea pe care sa stie ca va trebui sa o imparta cu ceilalti de linga el si multe,multe altele.Sanatate la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hollen spune:

Educatia iti deschide mintea...si ochii. Cel putin asa cred. Sunt totusi multe care trebuie insuflate personalitatii copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaK spune:

Sunt de acord cu Mihai si cu aalexia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bruden spune:

Hm..eu nu am copii dar am votat "curajul". Daca avem curaj in viata...putem realiza multe...
E bine sa nu ne fie teama de greu ...de nou... si de ce ne rezerva viata...
Deci...curaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wellness spune:

Am bifat curajul, ca sa vad rezultatul sondajului. Dar, de fapt toate sunt importante. Pe toate ma straduesc sa le insuflu fetitei mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns schuster laura spune:

Eu am votat RESPECTUL,deoarece sint convinsa ca le include si pe celelalte.
Dragostea o invata cred ca din prima clipa dupa nastere iar respectul impune multe lucruri.
Daca inveti sa te respecti pe tine atunci cred ca ve-i intelege ca trebuie sa respecti tot ce te inconjoara.Chiar si aerul care il respiram, trebuie anumite lucruri respectate ca sa-l putem avea.
Nu stiu daca m-am facut inteleasa dar sint convinsa ca daca intelegeti sensul cuvintului respect,ve-ti intelege ce am vrut sa spun.
Deci cel mai important pt.mine personal este DRAGOSTEA SI RESPECTUL


schuster laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Dragostea fara doar si poate. Restul vin din dragoste...
Sinzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLDiana spune:

E greu sa ma opresc doar la o singura varianta.Oricum am votat doar una ca mai multe nu se poate.

Lidia ,Tiara si David D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

fericire, iubire, si cele enumerate

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002http://community.webshots.com/user/gabibarta

Mergi la inceput