icter

icter | Autor: palmyrah2002

Link direct la acest mesaj

Sa-i faca neaparat grupa sanguina si hemoglobina.
Si Mihnea a avut icter accentuat incepind din a cincea zi de viata care a durat destul de mult si s-a vindecat cu fenobarbital.Da,fenobarbital,pe prospect scrie clar ca este indicat pentru icter,ajuta la eliminarea bilirubinei(nu stiu daca termenul este corect).Pentru ca grupa sanguina a fost a tatalui,deci diferita de a mea si pentru ca l-am nascut la sfirsitul celei de a 36-a saptamini icterul a fost in forma mai grava.Hemoglobina ii iesise bine,deci nu era anemic.MULTA,MULTA SANATATE !!Cristina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniel spune:

Hemoglobina i-a fost facuta de la internarea in spital. Era destul de mare (18). Intre mine si sotia mea este o incompatibilitate de grupa, dar de la Institutul de hematologie analizele au iesit bine de fiecare data cind le-a facut sotia mea (la 3,5,7,8 luni de sarcina). Acum i se da si fenobarbital si se pare ca il tolereaza mai bine. Multumesc mult pentru sfaturi si incurajari. Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Hemoglobina 18 la nou nascuti este f.buna!!
Valorile normale sint intre 18 si 19.Daca era mai mica de 18 era rau,dar asa,inseamna ca nu este nici o problema.(Daca grupa lui Paul este la fel cu a ta,deci diferita de a mamei,de aici e toata problema).Icterul dureaza cam intre 3 saptamini si 1 luna,dar dupa aceea,totul va OK.MULTA,MULTA SANATATE !!!Cristina

Mergi la inceput