BURSA PRENUMELOR !!!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinad spune:

Noi am gasit usor de la bun inceput numele de fetite : Elisabeta, Maria si Ana. Cum primul copilas a fost fetita, a primit bineinteles primul nume din lista: Elisabeta (deocamdata Lizuca).

Acum asteptam o Marie, dar ecograful a spus altceva: baietel!!
Problema la baietei este ca toti prietenii si fratii nostri au reusit sa adune pentru ei sau pentru copii lor (si parca s-au grabit toti sa faca numai baietei ) toate numele care ne placeau (Mihail, Matei, Teodor, Stefan -asta chiar ca e la moda, Emanuel, Irineu) asa ca ne-au ramas foarte putine. Cum se apropie "barza" trebuie sa ne hotaram...

Sa fie Gabriel sau Teofil??? Sau poate altul?
Un lucru a fost sigur inca de la inceput: nu va avea decat un singur prenume! Mie una mi-a ajuns cate incurcaturi am avut pana acum pentru ca toata lumea ma stia dupa al doilea prenume si nu dupa primul :))

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Am citit 10 pagini de postari si am constatat doua lucruri:
1. ca numele la care ma gandesc eu pentru baietelul nostru e cam acceptat
2. ca e un topic destul de activ.
Deci, ia trageti si in mine!
In urma ecografului a reiesit ca e baietel, dar cum pana nu se naste nu stii sigur am ales nume si de fetita (asta a fost usor) si de baietel (asta am facut-o doar pe jumatate)
baietel: David - o sa-i dam doua dar inca nu am gasit nimic care sa ne aprinda beculetul
fetita: Daria Cristina

Numele de familie e Vasile.
Cum vi se pare combinatia?


Maria - 25 saptamani - baietzel

Mergi la inceput