Sampoane antimatreata

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

incearca samponul pt par vopsit de la ELSEVE Loreal. E un tub portocaliu, costa vreo 80-90 mii si e foaret bun.

SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

va multumesc mult, tuturor. Shopping list-ul meu ara acum vreo 5 sampoane antimatreata - Nizoral, Foltene, Dove antimatreata, Elseve, Crisan... am uitat ceva?

Pentru Mihulet - a propos de Crisan de la Wella, se gaseste in reteaua magazinelor Univers All, dar exista doar in vreo 3-4 orase, din cate stiu eu. Chiar m-am "impiedicat" de el, costa in jur de 100.000-110.000, dar nu stiam nici despre el. Acum , daca am referinte, se schimba datele problemei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

quote:
Initial creeata de Candy

De cand ma vopsesc (chestie la care nu pot sa renunt, chiar de-as cheli...) am facut o matreata uscata de care nu mai stiu cum sa scap. Am incercat cu "n" sampoane si nici unul nu mi-a folosit. Cel mult in primele 2-3 zile dupa spalat scap de ea, apoi reapare.
Voi ce folositi? Ati gasit vreunul care sa dea rezultate?
Din experienta mea:
- Avon antimatreata la mine n-a dat rezultate, se pare ca e mai eficient la barbati (?), sotul si tatal meu au fost multumiti de el
- Gliss Antimatreata a fost total ineficient, desi am fost multumite de alte sampoane din gama
- Head&Shoulders mi-a uscat excesiv pielea capului si mi-a aparut o iritatie pe frunte



Din cite am inteles problema matretii a aparut o data cu vopsirea parului; si tot tu spui ca nu poti renunta...te inteleg
Eu presupun ca tu defapt faci o matreata (se usuca pielea capului )de la vopseaua pe care o folosesti, nu este exclus sa faci un fel de alergie.Ti-ai facut test alergologic inainte de a vopsi parul pentru prima data?
1.Poti incerca sa folosesti alta firma de vopsele.
2.Ai putea sa folosesti sampon special pentru par vopsit ...daca se poate tot de la firma de la care folosesti vopseaua.
3.Sa incerci sa folosesti dupa fiecare spalare conditioner s[pecial pentru par vopsit si contrar indicatiilor sa-l pui si pe pielea capului sa actioneze...doar ca va trebui sa te clatesti mult mai intens.
Bafta la alegerea facuta.

"Un sfirsit e un inceput..."

ella& com.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Lilach, da, asta e. Problema e ca am schimbat vopselele de par (acum folosesc Londa)si se pare ca problema e la mine, totusi. Am si tenul uscat, si parul uscat, si foloseam sampoane speciale pentru par vopsit/uscat/deteriorat. Problema cu matreata insa mi-a cam stricat planurile si mi-ar trebui un sampon 6-in-1: antimatreata, de protectie a culorii, de volum, hidratant, regenerator si de stralucire. Exista asa ceva??? Oricum, daca nu, sper sa se inventeze pana mai au eu vreu fir de par in (pe) cap!!!
Si problema cu vopselele e ca alea la care-mi plac culorile imi usuca pielea capului si alea care nu mi-o ataca nu tin decat la un spalat. Of, mama!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lily spune:

Vopseaua Londa pare destul de buna, dar atentie cit de des te vopsesti, sa treaca cel putin o luna pina la urmatoarea vopsire !
-pt a fixa mai bine culoarea, pt a da stralucire parului, pt a scapa de matreata poti folosi banalul otet de bucatarie, 2, 3 linguri dizolvate intr-un pahar de apa. Sa nu fie prea concentrat ca te ustura pielea !!
- la farmacie am gasit un sapun antimatreata romanesc pe baza de sulf, bun si contra acneei, a pielii care produce sebum, nu e scump, dar miroase ... a sulf, adica nu prea placut

Sanatate !

Mergi la inceput