Rochia de mireasa (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ubitata spune:

buna. sunt noua aici si tin sa va marturisesc ca am vazut o groaza de rochii pe diferite siteuri si mi-au palcut foarte multe. sunt foarte indecisa dar inainte sa fac alegerea finala as vrea sa ma consult si cu logodnicul meu. am vorbit atat si nici nu m-am prezentat. ma numesc alina si am aproape 18 ani (in februarie). da stiu, probabil ca o sa ziceti ca sunt cam mica si deja vorbesc de casatorie. deh . vrem sa facem nunta cat mai curand, in toamna aceasta sau la anul. logodnicul meu lucreaza in afara tarii (cam 8 luni pe an) si asta ne cam incurca planurile. oricum vreau de pe acum sa ma gandesc la pregatiri pentru ca timpul se scurge atat de repede (si asta a-ti vazut-o si voi). o sa am nevoie de ajutorul vostru pentru ca sunt mica si deajutorata. in primul rand cam cat ati fi dispuse sa dati pe rochia de mireasa? sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea. astept raspunsurile voastre va rog.

http://community.webshots.com/user/ubitata
Ovidiu te iubesc nespus de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

ubitata, felicitari in primul rand pt nunta si casa de piatra!
Raspunsurile la intrebarea "cat ati fi dispuse sa dati pe rochia de mireasa" nu vor fi relevante pt tine...fiecare da pe rochia de mireasa cat isi permite. Eu de exemplu sunt dispusa sa dau in jur de 15 mil daca e sa o cumpar, dar tot la fel de bine ma gandesc si sa inchiriez una (care poate costa cam 7 mil).
Fetelor, vroiam sa va intreb daca stiti cand va fi targul acela pt nunti (anul trecut a fost la Marriot) si daca ati fost pana acum la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubitata spune:

sincera sa fiu nu am mai auzit pana acum de targul pentru nunti. insa as vrea sa aflu mai multe detalii despre el. in ce consta?

Ovidiu te iubesc nespus de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy angelina spune:

multumesc pt.sfaturi. cred ca o sa-mi fac totusi ceva pe comanda pt.ca nu am gasit nimic de care sa ma indragostesc din prima. altfel nu ma voi simti bine in ea. o sa mai caut prin magazine ca inca mai e timp.nunta mea e in vara,asaca nu ma grabesc f.tare si poate se mai calmeaza si ninsoarea ca mi-a pierit cheful de umblat prin magazine pe vremea asta. va pup. va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Ubitata, targul de nunti este in fiecare an la Marriot in luna aprilie. Eu am fost acum 2 ani si e super...vezi multe modele de rochii, coafuri , machiaje, bijuterii si le poti incerca pe toate.

http://community.webshots.com/user/alina_constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubitata spune:

mersi alina, insa daca esti draguta sa-mi dai mai multe detalii, cum ar fi cand este, este nevoie de invitatie, o tinuta anume? mersi mult oricum. apropo ai o pisicuta superba. am si eu doua.
http://community.webshots.com/user/ubitata


Ovidiu te iubesc nespus de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matza spune:

Eu am avut nunta anul trecut si am cautat tot ce s-a putut in Romania - Rochie de mireasa.....la bugetul pe care in ai pt rochita cel mai bine ar fi sa te duci la magazinul Alb si Negru din unirea si sa-ti iei o roche creatia lui Agnes Toma http://www.agnestoma.ro/index.html . Daca gusturile tale nu sunt satisfacute pe deplin poti sa te duci la casa de moda Nanette din str Polona (aici ai adresa http://www.nanette.ro/ ), aici poti sa vorbesti cu D-na Nanette care iti face rochita exact dupa gusturile tale si exact ceea ce te caracterizeaza. Eu am deschisa o firma de planificare de nunta, sunt inca la inceput, aceasta idee mi-a venit cand am vazut de cate lucruri marunte dar importante te lovesti ca sa realizeli o nunta ca-m povesti, deci iti spun ca stiu foarte multe locuri si amanunte despre nunti. Daca iti pot fii de folos astept sa-mi scrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubitata spune:

draga matza nu stiu exact cui te-ai adresat, insa eu oricum iti multumesc pentru sfaturi. m-ar interesa mai multe detalii despre firma ta, de exemplu preturile, serviciile etc. daca vrei poti sa-mi trimit toate astea prin PM, cum vrei. mersi anticipat.

ovidiu te iubesc nespus de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matza spune:

Buna Alina, ma bucut ca ti-am putut fi de ajutor cu sfaturile. Si eu sunt nascuta in feb, mai precis pe 9 feb si de ceea cred ca avem si aceleasti gusturi!!! O sa-ti trimit un mail prin PM cu lista de preturi. Succes si fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

<ubitata> O tipa care a fost anul trecut la targul de nunti mi-a spus ca era o inghesuiala de zile mari si ca este cu bilet de intrare!
Poti face rost de carti de vizita pentru case de moda, dar si pentru
organizatori de evenimente (cei ce inchiriaza huse de scaune, porumbei, baloane, artificii, limuzine, etc.). E bine sa mergi pt ca te poti informa sa vezi ce mai e nou, cum e moda, cat
costa, etc...

Mergi la inceput