Cum v-ati ales nasii de cununie?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ubitata spune:

asta imi doresc si eu, suport, intelegere si prietenie din partea lor.

Ovidiu te iubesc nespus de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRUSHKA spune:

deja am o idee cine sa ne fie nasi, am avansat propunerea si logodnicului meu, ramane sa fie parafata si semnata si trecem la fapte. o sa va spun cine la timpul potrivit.
Multumesc ptr raspunsuri.

Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubitata spune:

oricum succes in continuare, si sa ne tii la curent cum evolueaza lucrurile, ok?

Ovidiu te iubesc nespus de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Daca te-ai convertit la religia lui,trebuie sa-l urmezi intru totul,si la urma urmei nu ti-ar placea sa o ai ca nasa pe prietena ta?Eu sfatuiesc pe toti cei care vor citi aici sa nu-si ia ca nasi colegi de serviciu,va interveni concurenta.

anamaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubitata spune:

asta spui din experienta proprie sau din experienta altora?

Ovidiu te iubesc nespus de mult!
http://community.webshots.com/user/ubitata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxi spune:

Eu am vrut sa ii avem ca nasi pe prietena mea din copilarie si pe sotul ei dar au cununat alta pereche cu un an inainte de nunta noastra iar casnicia respectivilor a durat 2 saptamani :o(( Nu am vrut sa "riscam" si acum ii avem ca nasi pe o prietena din copilarie a sotului meu si sotul ei. Din pacate nu avem prea multe in comun, sunt pe pozitii sociale si materiale mai ales mult mai inalte decat noi astfel incat concediile nu ni le putem petrece impreuna si nici iesiri prea dese in oras nu se intampla. Sfatul meu e sa va alegeti nasii dintre prietenii cei mai apropiati (asta daca sunt casatoriti, ca la noi nu prea s-au grabit sa se casatoresaca o:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

Noi sunte casatoriti de 14 ani dar ne-am cununat religios anul trecut. Trebuia sa ne cunune nasii de botez ai copilului, nu s-a intamplat asa.
Din intamplare m-am imprietenit cu o familie in parc cand Alex era mic, am tinut legatura dar nu eram foarte apropiati, intr-o zi din vorba in vorba i-am povestit actualei nase ca vrem sa ne cununam dar ca nu avem nasi; nu a stat nici o secunda pe ganduri si mi-a spus "va cununam noi" nu ma asteptam dar asa s-a intamplat. Sunt extraordinari amandoi,ne intelegem bine, noi chiar ii consideram parinti spirituali. Am un respect deosebit pentru ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Draga mea, vreau sa iti spun ca noi avem nasi dar eu nici macar nu ii cunosc inca. Pentru noi nu inseamna nimic. Nimeni nu o sa imi poata inlocui parintii asa ca...nu vad de ce m-as strofoca sa fie ei ca nishte parinti. FIe vorba intre noi doar nu nashul iti face nunta, casa sau daca ai un necaz nu te ajuta el tot la mama si la tata fugi. Asta e parerea mea. Da vreau sa fie nishte oameni de treaba sa nu existe conflicte insa la cat de des o sa ne vedem.....

CASA DE PIATRA SI TOT CE VA DORITI!

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Nasii nostrii sunt si prieteni , cam de aceeasi varsta, iesim in oras, vorbim vrute si nevrute.Nu ii pot considera parinti spirituali desi daca am un necaz o sun pe nasa si simt ca ii pot spune. Nici "nasa" nu ii voi spune si pe nume asa cum am facut pana acum. Tin la ei foarte mult si ne bucuram ca au acceptat iar la nunta nasa mea va fi in 5 luni...sa-i traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Noi ne-am ales nasi pe cea mai buna prietena a mea cu sotul ei.Noi am fost colege de banca in liceu si de atunci aveam un pact: care din noi se marita prima o cununa pe cealalta.Si uite asa ea se marita in iulie si nasa va fi in septembrie.

Mergi la inceput