a fost sau nu oare ovulatie?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

scuza-ma anis dar am o intrebare ,in ce sens poate fi modificata,se poate si asa ,sa o scada si ea sa fie mai ridicata(nu mult ,stiu,dar un grad acolo)sau doar o creste si ea de fapt e mai mica.Merci mult fetele dragi pentru lamuriri.

Roxy

huianur
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Roxy , eu intr-o noapte m-am trezit ca mi s-a spart o teava de apa calda, si bineinteles ca mi-au luat 3 ore ca sa scot apa din casa. E , in dimineata aia (dormisem doar 3-4 ore si eram franta) temperatura era mica...si mi s-a confirmat ca temperatura reala era mai mare , asta in urmatoarea zi.
Dar stii si tu ca, fiecare reactioneaza in felul ei. Eu ti-am zis ce am patit eu.

De ce nu faci o eco in ziua 21-a, si ti se va confirma daca ai avut sau nu ovulatie!



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

multumesc anis,si multumesc la toate fetele care m-au lamurit .Am sa vad si in zilele urmatoare cum va fi temperatura,am sa va zic si voua ,si daca tot nu sunt lamurita am sa fac asa cum a zis anis ,un eco in ziua 21.

Roxy

huianur
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Roxy ,n-ai pt ce sa-mi multumesti
ce sa fac si eu, de cand astept am invatat multe.

Sa dea Dumnezeu sa ni se implineasca visul!



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu nu inteleg cum, daca te culci tarziu , deci implicity dormi mai putin, temp poate fi mai mica? Mie mi se pare ca ar trebuie sa fie pe dos, mai mare, pt ca timpul alocat somnului este mai scurt.
Nu degeaba se cere luarea temperaturii dupa minimum 3 ore de somn.
Eu personal nu vad nici o schimbare, indiferent la ce ora ma culc, dar asta depinde de fiecare in parte.

pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:

Bunä!

Luna aceasta am incercat si eu sä imi monitorizez temperatura si ... culmea ... sunt mai nedumeritä decat inainte!
Sunt in ziua 21 si temperatura se mentine incä in jur de 36,5 grade, nici gand sä creascä la sau peste 37 grade. Sä fii fost ciclu anovulatoriu in cazul acesta? Voi ce stiti? Dacä nu se produce ovulatia, atunci nici temperatura nu creste panä in jur de 37 grade?
Multumesc!
Adia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

In ce zi iti crestea temperatura in lunile precedente?
Numai luna asta se intampla asta? Din ce spui acum, inca nu ai avut ovulatie,dar nu poti stii daca nu vei avea in zilele urmatoare.
Ori e ovulatie tarzie, ori luna anovulatorie.

pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:

Multumesc, Crinuta!

Panä acum nu am urmärit temperatura, aceasta a fost prima lunä!
Nu cred cä mai poate fi vorba de ovulatie de acum incolo din moment ce la mine vin rusii la 28 zile (+ - 1 zi)
Sau se poate sä fie si mai ... näzdrävani ... rusii ästia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Salmida, se mai intampla si e normal sa ai si cicluri anovulatorii. Se mai odihnesc si ovarele. Sa iti iei in continuare temperatura!
Iti poti face chartul cu temperatura, la adresa www.fertilityfriend.com



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:

AniS, o sä continui sä imi urmäresc temperatura oricum. Am descärcat un model de grafic, cred cä de pe BabyCenter, dar si ce apare pe FertilityFriend e de luat in consideratie.
Problema e cä s-au gäsit sä ia pauzä tocmai cand am eu zor ... Dar mä gandesc cä poate Mosul reuseste sä citescä si scrisorica noasträ dintre miile care le primeste si in casä nouä (de la 1 dec) sä ne aducä si un membru nou!

Pupici

Knocked down, but never knocked out!

Mergi la inceput