poza in pagina personala, cum???

poza in pagina personala, cum??? | Autor: bebe

Link direct la acest mesaj


buna,

cum pot atasa o poza in pagina mea personala? toate pozele pe care le am sunt facute cu camera digitala si dimensiunea e mult mai mare decat maximul acceptat, de 60KB.
cum as putea sa o micsorez sau ce e de facut?
multumesc,
bebe

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

foloseste un program grafic (Photoshop, Paitshoppro, CorelPhoto etc) si redimensioneaza poza. Daca nu ai astfel de programe roaga pe cineva care le are (eventual aici pe forum) si care poate sa transforme poza pentru tine (o trimiti prin mail si o primesti transformata inapoi).

Exista posibilitatea sa gasesti si servicii de web care sa redimensioneze si sa transforme poza pentru tine dar nu am nici o adresa. Incearca sa dai un search pe net pentru asa ceva.

Pentru parinti... despre copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

bebe,
oricand doresti o poti trimite printr-un email si ti-o modific eu, ideea este buna, evident daca doresti.
gjung@mj-mdv.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe spune:

multumesc, ariadne.
problema e ca pozele sunt destul de mari, cam 870 kb, si nu as vrea sa iti blochez casuta.
deci, astept confirmarea ta ca iti pot trimite.
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe spune:

multumesc, desprecopii.com
toate cele bune,
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maska spune:

Draga admin,
te rog ajuta-ma si pe mine cu un sfat : am de pus doua poze pe pagina mea si nu am reusit sa pun decit una cu fetita. vreau sa pun si baiatul. i-am dat "browse" apoi "upload" si "trimite" cum am facut si pentru prima poza, dar apoi nu mi-o arata decit pe prima. marimea este sub 60.
spune-mi te rog unde gresesc sau ce pot sa fac sa reusesc.
multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

bebe,
scuze pt.intarziere, insa in ultimul timp intru ceva mai rar pe site.
nu este absolut nici o problema, trimite ce poze vrei si se rezolva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Deocamdata nu se accepta decat o poza pe pagina personala. Daca vrei mai multe poze trebuie sa fie pe alt server si sa "legi" in text de acolo.

O alta solutie este sa folosesti un program de editare grafica (Photoshop, Corelphoto etc) si sa faci o poza combinata cu ambii copii si sa pui apoi aceea poza in pagina personala.

Pentru parinti... despre copii!

Mergi la inceput