Cadouri de sarbatori

Cadouri de sarbatori | Autor: alexa

Link direct la acest mesaj

Se apropie sarbatorile si cred ca trebuie sa ne gindim din timp ce cadouri vom oferi celor dragi.
Ce isi mai doresc copilasii sa la aduca Mos Craciun? Dar voi ce va doriti ?
Astept idei,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

daca ai sti ca si eu voiam sa pun aceeasi intrebare. Am o fetita de 1 an si 8 luni si am impresia ca am ramas in urma cu jucariile stimulative. Are niste puzzle-uri din lemn, din astea cu animale dar... ce sa-i iau de Craciun? Ceva care ii puna mintea la contributie...? e drept ca si un calut din lemn i-ar place....

Cristina, mamica cu burtoaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

De ce nu-i iei tu jocuri educative oricand si Mosul sa-i aduca ce-si doreste? Poate un calut de lemn... chiar daca nu e stimulativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxy spune:

Calutul de lemn este jucaria preferata a Amaliei in ultimul timp.Il are de la un an, dar a fost abandonat in timpul verii.
Pt. Craciun i-am cumparat deja cadoul O papusa "miracle baby" care face mai multe chestii. Se joaca cu papusi in ultimul timp,le dezbraca(si mama le imbraca inapoi),le plimba in carut,le da de mincare din mincarea ei,incearca sa le puna scutec...
Idei de cadouri pt. cei mici sunt multe ,dar depinde de buget.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxy spune:

Scuze,incerc sa folosesc smilies dar nu reusesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna spune:

Are dreptate Furni. De altfel, am vazut ca toti intreaba "Ce vrei sa-ti aduca der Weihnachtsmann?"

ariadna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Dar cadouri la 7 ani??ce idei aveti????Legat de scoala?De joaca????habar nu am....la mine au trecut vremurile de pUZZLE..nu stiu..habar nu am ce sa-i iau baiatului cel mare


KORINNA mamika x 2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Noua Ioana(5 ani) ne-a facut o lista foarte lunga pentru Mos Craciun. Pe primele locuri sunt:

Pentru fratele ei Matei (15 luni) un joc Lego cu trenulet (cu vagoane colorate ca sa il invatam culorile) si sine si alte accesorii SAU o ferma cu animale (ca sa il invatam animalele, ca "el e mic si nu le stie inca!")

Pentru ea role sau un trenulet electric (citez "din acela pentru copii mari") sau o casuta pentru papusi sau un patut cu sertarase si cu lucrusoare pentru papusa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cotofana2002 spune:

dar pentru un baietel de doi anisori si vreo trei luni ce cadou credeti ca ar merge de Craciun astfel incat sa-i placa si sa-l stimuleze?
Va pup,pa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

pentru baieti au aparut masini transparente, se vede mecanismul care este frumos colorat astfel incat sa inteleaga cum merge o masina, sunt demontabile si se pot monta usor, sunt destul de marisoare, frumos colorate si de buna calitate.

Nu certati copiii cand viseaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dddd spune:

eu i-am cumparat deja un joc de la chicco cu 80 de planse in care sunt diverse aranjamente de obiecte , culori,...si trebuie sa le cuplezi, si daca faci corect se aprinde un beculet si auzi un sunet. comanda am facut-o prin internet la reclama iar ei vin in doua zile la usa cu jucaria pe care ai comandat-o si pe care o platesti pe loc. sunt tot felul de jocuri si jucarii pentru mai toate varstele. ma gandeam sa-i cumpar un bebelus pentru ca asta a zis ea ca-si doreste dar are colectie de bebelusi acasa asa ca ii voi cumpara o pausica care sa zica ceva sau sa cante.

Mergi la inceput