Cel mai greu/Cel mai usor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dede spune:


Poa' sa raspunda si un tatic?
Cel mai greu imi pare cand este Raducu bonav - chiar daca nu se intampla des, zilele in care ii curg mucisorii, tuseste si are temperatura mi se par cele mai mohorate.
Cele mai frumoase clipe: cand rade, cand ma "calareste", cand ma pupa, cand ne jucam cu mingea, cand ma striga (mai ales daca nimereste "niania" in locul obisnuitului "kaka") ... si mai sunt atatea !
Cel mai usor - e simplu : cand doarme .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Cel mai greu lucru mi se parea cind erau amindoi bolnaviori ( de obicei raciti, ca in rest sint sanatosi), si ma trezeam noaptea sa le dau medicamente, ma ingrijoram si eram frinta de oboseala. Acum m-am mai obisnuit, am experienta in domeniu si nu mai alarmez asa de tare, dar obosela e greu de suportat.
Ha,ha si mie imi e greu chiar si acum sa merga la baie cind vreau eu, desi sint maricei, dar daca e tv deschis ma duc intr-o pauza de reclame si stiu ca pot sta linistita, altfel aud numai bocanituri in usa.
Cel mai mult imi place sa ma joc cu ei, sa vorbim, sa ne uitam pe carti, sa ne dam pupicuri, si sa stau in pat linga ei. Si din pacate cresc asa de repede...

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Cel mai greu: cand plange si nu stii de ce sau ce, se intampla, nu shtii ce sa-i faci si cum sa-i alini suferintza/supararea.

Cel mai frumos/usor: cand spune "Ta, tata", "tete", cand stam nas in nas, frunte in frunte si radem in hohote.

Cel mai frumos este ca exista.


Cu respect,
Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2mami spune:

Cel mai greu: cand se bat si nu stiu cine e de vina ca fiecare spune ca e celalalt si nu stiu cum sa-i impac si daca se intampla sa-i dau dreptate celui mai mic (si poate de cele mai multe ori sunt nedreapta cu cea mare tocmai pentru ca e mai mare), fetita imi spune cu lacrimi in ochi: "pe mine de ce nu ma iubesti ca pe Filip?"
Cel mai usor: cand se joaca impreuna, cand se reintalnesc dupa o scurta perioada de despartire (cateva ore) si se strang in brate si se saruta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Cel mai greu: primele saptamani dupa nastere cand ma durea tot, plangeam continuu si nu stiam de ce, ma tineam de pereti si dormeam oriunde macar 2 min.
Cea mai mare placere: la culcare seara, in pijamaluta, se cuibareste in mine si-mi sopteste "te iubesc mami".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Bebe al meu inca e mic de tot ( 22 de saptamani) dar..
Cel mai greu mi se pare cand nimeni nu-mi intelege nelinistile, ba din contra imi spun ca am luat-o rara pe campii, iar cel mai frumos (ca usor nu e niciodata) cand il simt topain in uterul meu. Atunci uit de durerile de picioare, uit ca nu ma mai incape nimic, uit ca sotul ( bebe cel mare) se uita la mine de parca adevarata eu a fost inlocuita cu o extraterestra plangaciosa, sensibila, irascibila...
Dar viata merge inainte..
Mii de pupici,
LauraFlo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SinzianaN spune:

Poate parea aiurea, dar cel mai greu imi este cand isi baga manutele in parul meu si nu pot sub nici o forma sa-i desfac degetelele. Aproape de fiecare data imi dau lacrimile de durere. In acelasi timp e unul din cele mai frumoase momente, pentru ca atunci el ma "iubeste", adica ma pupa si ma trage de par !
Cel mai usor este cand ne uitam amandoi la televizor. Nici unul nu misca.
Sinziana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Cel mai greu mi s-a parut alaptatul. Micuta mea tot timpul a fost agitata la san. I-au iesit dintisorii la 4 luni si pana la 15 luni,1 saptamana, cand ii iesisera si primele 4 maselute si caninii, ne trezeam foarte des noaptea pentru san.
Cel mai placut este cand, desi doarme(noaptea), ma striga in somn("mama!") si cand ma gaseste se ridica la mine si ma pupa zgomotos.



Nina & Nina-Cristina (1 an si 10 luni)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Cel mai greu, atunci cand este bolnavioara, cand trebuie sa-i curat nasucul si sa-i scad temperatura.
Cel mai usor este sa ma inteleg cu ea, sa ne jucam, sa comunicam in general.
Cel mai frumos este cand ma striga de cand se scoala si pana se culca, ma-ma si cand vine la mine, imi pune manutele dupa gat, ma iubeste si imi da pupic.


Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 2 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grace spune:

Cel mai greu mi s-a parut prima noapte dupa operatie cind ma uitam din 5 in 5 min la ceas ca sa se faca diminineata si sa ma pot ridica (nu mai suportam sa stau pe spate am stat de la 9 dimineata pina a doua zi in aceeasi pozitie) si alaptatul, nu prea m-am acomodat cu chestia asta, mi s-a parut o inginerie prea mare pt. mine, dar am alaptat totusi 4 luni dupa care m-am oprit din motive de securitate fizice pt mine (adica medicale mai precis); cel mai usor nu stiu, tot ce a mai ramas...

Mergi la inceput