care sunt pozitiile indicate pt a ramane gravida?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

adica.....punctul nr.6........scuzati...

pupici dulci...
anne-marry

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabela spune:

Interesant, mersic. Numai ca la ultimul punct eu credeam ca cu cat dureaza mai mult actul e mai bine, ca se fabrica mai multi inotatori, da' acu' vad ca nu...Si eu care trageam de el sa tina cat mai mult si la sfarsit sa stea cuminte acolo, sa nu dea bir cu fugitii repede! Ma gandeam ca-i scoate afara! Iaca, cat traiesti inveti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

fetelor

am vazut mai demult la Discovery o emisiune foooooarte interesanta (Sex Sense) pentru noi aspirantele... printre altele spuneau ca orgasmul simultan al partenerilor creste considerabil (nu mai stiu procentele) sansa de deoarece prin aceasta simultaneitate se creeaza mediul ca ajunga rapid la outz.

spor la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina spune:

Si eu stiam ca trebuie sa se retraga imediat dupa contact. Explicatia? Daca mai continua cu miscarile de du-te, vino, exista riscul sa scoata o buna parte din sperma afara din vagin si astfel sa se reduca nr. jucausilor. Asta e explicatia care am gasit-o nu mai stiu in ce colt pe net.

Pupici, Cosmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

aha.......
multumim cosmina..in sfarsit a adus cineva "lumina" in viata noastra......ca ne chinuoiam toate s aaflam care este explicatia..
si eu credeam, ca si celelalte fete, ca , cu cat sta mai mult ...acolo...ii :fixeaza" cand de fapt.....
of doamne...ce sa-i faci? omul cat traieste, invata! ...si ce invata...

pupici dulci...
anne-marry

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Fetelor, eu stiu ca si pozitia pe la spate e productiva (da tu trebuie sa stai in patru labute aplecata si el in picioare, la spate evident. Noi asta pozitie am folosi-to si pe cea clasica, el deasupra. Acu sa nu ma intrebati care a functionat, ca habar n-am.

A, si sa nu uit, Anne, noi intr-adevar nu am facut zilnic ci cam la doua zile. Ei, nu dati cu rosii ...

Pupicei

Irina si bebe(ii?) din burtica

saptamana 10 (DPN 9 iunie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

eu nu stiam povestea cu retrasul rapid, asa ca noi stateam cumintei cateva secunde, ca poate-poate mai vin ceva baieti de treaba si hotarati sa puna osul la treaba... se pare ca ne-am inselat, da e bine ca a mers si asa

fetelor, astept vesti buneeeeeeeeeeeeeeeee

Irina si bebe(ii?) din burtica

saptamana 10 (DPN 9 iunie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Lunginea actului sexual nu are importanta. Am mai vazut intr-o emisiune pe tema asta ca atunci cand femeia are orgasm dupa ejacularea barbatului cresc iarasi sansele de a ramane insaricnata. De ce? Pentru ca vaginul formeaza un fel de caush (ca o lingura cu cavitatea in sus) in locul unde se intalneste cu colul uterin. In acest caus se aduna o parte din sperma, cea care nu reuseste sa treaca dincolo de colul uterin in momentul ejacularii. Cand femeia are orgasm colul uterin (imaginati-v-il ca pe o gura cu buzele tzuguiate) intra in niste contractii si soarbe cu fiecare contractie din cantitatea de sperma adunata in causul format de vagin. In cadrul emisiunii au dat secvente filmate probabil laparoscopic cum se intampla toata treaba, cum mecanic colul uterin se contracta si soarbe din sperma, cum inainteaza sperma, cum este inundat vaginul si uterul de sperma in momentul ejacularii, cum se onduleaza vaginul nostru pentru a facilita inaintarea spermei etc.
E destul de dificil de exprimat in cuvinte fiecare imagine, dar incerc s-o fac, iar voi va trebui sa va imaginati.
Causul de care vorbeam imaginati-va ca e o lingura cu apa pe care o duceti la gura, pozitionata orizontal, cu cavitatea in sus. Imaginati-va cum ati incerca voi sa beti apa din lingura, fara a va inclina capul catre palma si fara a inclina lingura asa cum facem de obicei cand mancam. Singura posibilitate ar fi ca buzele noastre sa fie foarte mobile, sa se tuguie mult si sa coboare in lingura sa ia o inghititura de apa. Exact asa se intampla cu colul uterin. Se tzuguie, curbandu-se si coborand in jos sa absoarba din sperma stransa in causul vaginului. Chestia asta se intampla mecanic de cateva ori imediat dupa ce femeia are orgasm. Noi nu simtim miscarile astea, dar ele sunt rezultatul contractiilor ce au loc la momentul orgasmului. Practic placerea orgasmului e generata de niste contractii musculare ale organelor genitale.
Inca un sfat: dupa ce-ati terminat tema de acasa nu stati culcate pe o parte, ci perfect pe spate. Daca stati culcate pe stanga se poate ca in luna respectiva sa ovulati pe dreapta si imaginati-va numa' ce eforturi trebuie sa faca mititeii sa lupte impotriva gravitatiei.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aziul spune:

Stiti cumva in cazul unui uter retrovers se recomanda o anumita pozitie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

si dupa stai pe burtica

Mergi la inceput