FIV 3

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cored spune:

Draga Anja si mie mi-au transferat tot 4 embrioni si se pare ca la lotul acesta, cam acesta a fost nr mediu de embrioni transferati. Sansele sunt foarte mari de gemeni, nu ca m-as supara, numai sa nu s prinda toti!!!! Vise, dar frumoase si trebuie sa credem in ele!Eu pana la proba contrarie voi considera ca sunt insarcinata si ca voi toate la fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Cored, ouale moi contin albumina si asta contracareaza efectele stimularii la care ai fost supusa.
Anja, dar nu sunt stresata deloc!!! Sunt cat se poate de linistita si cu gura pana la urechi, doar ca treaba cu statul in pat nu depinde neaparat de mine... Progesteronul ma tufleste si chiar simt ca obosesc daca stau mai mult in picioare. Mai mult, am ceva crampe ca la ciclu, intepaturi, dar nu continuu si nu insuportabile. Sanii ma dor de la o zi la alta mai tare. Cam asta simt. La un moment dat am crezut ca am luat-o razna, caci m-am surprins de cateva ori ca am uitat (exact cum spuneai) de bebeii din burtica. Am ce face, nu ma plictisesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stef spune:

Le salut pe toate fetele!

Cele care a-ti facut FIV la Medsana - la cate zile de la inceperea tratamentului se incheie contractul? Cand se plateste taxa? Ma gandesc cum sa fac cu banii (fac credit la banca).

In rest, sunt alaturi de voi la bine si la rau!
Cu bine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Bine ai venit anja! Aveam nevoie de sfatul tau si de incurajarea ta. Ai facut 4 FIVURI? Cu 4 stimulari? Trebuie sa ne povestesti,cum ai trecut prin astea. Eu am auzit ca de la al 3-lea FIV, sansele scad considerabil si ca, numai o minune mai poate la al 4-lea.Eu ma refer la stimulari(FIV) nu la cate ET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Apropos Gabi tu cate FIV-uri ai? Ai doua Fivuri, adica doua stimulari? Sau ai un Fiv (adica o stimulare) cu doua ET?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anja spune:

Buna Denisa,

Statisticile spun multe, si e drept ca se spune ca in medie se fac 3 incercari pentru o reusita. Eu am facut 3 IVF si 1 ET. Asa ca ma cam tin de medie. Pentru mine asteptarea din cele 2 sapt ma stresa cumplit. Iar fiecare esec a fost tare greu de indurat. Fizic a fost piece of cake, mai ales ca aici, injectiile ti le faci singura, punctia a fost cu anestezie locala si mult mai usor de suport decat cu anestezie generala, si poate sunt eu ff rezistenta la durere pentru ca organismul meu parea sa nu sesizeze la ce e supus.
Una peste alta am persevarat, si am reusit. La ultimul IVF mi-au transferat 2 embrioni si astia au fost bebicii. Nu am stat in pat 1 secunda (fata de datile trecute cand ma protejam excesiv, aveam crize de plans, etc stiti si voi), mi-am facut de cap, plimbari restaurante, petreceri. E drept ca stiam ca mai am back-up inca 1 blast de transferat.
Nu mi-a venit sa cred cand am vazut 2 liniute la test (mai ales ca a doua nu a aparut decat dupa vreo 2 min), si am plans in hohote de bucurie cand mi-au dat rezultatul la beta, 10 zile dpt.
O sa reusesti si tu sigur.
Daca vrei sa ma mai intrebi ceva poti sa imi trimiti un PM.
Weekend placut,
Anja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Doamne Anja,
ce mesaj frumos.Doame toate vrem sa vedem cele doua liniute.

Eu nu sunt la FIV, doar am intrat din grsala mea in discutiile lor, dar raman aici sa le sutin pe fete care imi sunt foarte dragi si imi doresc din suflet sa reuseasca toate.
Stiu ca intr-o buna zi, care nu e departe, soarele o sa surada si peste casa lor si cele doua liniute vor aparea la toate.

Fetelor va tin pumnii in continuare, curaj ca va fi bine!!

Gabi La multi ani ! sotiorului tau si distractie placuta!!

In asteptarea vestilor bune,
va pup cu drag
Marcela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Iti multumesc mult Anja pentru raspuns! Nici nu iti inchipui ce mult mai incurajat. Nu prea mai aveam sperate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloe spune:

Anja,
felicitari pt. gemenii tai!!! Sunt fetite/ baieti/ fetita si baiat? Eu aflu sapt viitoare sexul lor (nu ca ar conta, dar trebuie sa recunosc ca abia asteot sa aflu). Iti multumesc de incurajari. Sa stii ca eu nu sunt stresata deloc! Nu ma sperie pe mine posibilitatea unui cerclaj :). Cu sau fara, eu nu las bebelusii astia sa iasa din mine pana nu e vremea! M-am simtit de la inceputul sarcinii f. bine si acum ma simt la fel.

Gabi, La Multi Ani sotului tau, sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti.

Fetelor, deci mai aveti si reusita Anjei care sa va dea speranta! Si atatea mai sunt pe care nu le stiti. Veti reusi si voi!
Cored si Raluca, sper din suflet ca simpomele pe care le aveti sunt semne bune!!!! Suna f. bine!

Va pup pe toate.
Cloe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ralu,Cored eu cred ca la voi sunt semne ca s-a prins...sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la capat!Eu deja aveam greturi ca si voi,burtica umflata nu s-a mai desumflat pana am nascut...
Anja,nu am vrut sa o sperii pe Cloe deloc,ma bucur pentru ea.Pana la Cloe eu credeam ca toate sarcinile FIV sunt cumplite dar se pare ca depinde de fiecare,de oganismul fiecareia.
Din cauza hormonilor mei dati peste cap ,probabil ca am dus greu sarcina.Mie a trebuit sa-mi dea utrogestan 6 luni jumatate si peste o luna cand deficitul meu hormonal natural a reaparut a trebuit sa nasc.
Denisa,am facut o singura data stimulare si a doua oara ET.Eu am avut 11 embrioni.Mi-au pus 6 prima data si 5 a doua oara.




Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput