Sfaturi cadou baietel 10 ani.

Sfaturi cadou baietel 10 ani. | Autor: Sobo

Link direct la acest mesaj

Help!!!
Maine este ziua baiatului unei prietene. Implineste 10 ani. Nu am nici o ideea ce cadou sa-i fac mai ales ca in ultima vreme nu am reusit sa ma mai intalnesc cu prietena mea si prin urmare nu mai sunt la curent cu gusturile pustiului.
Daca aveti ceva idei, ce prefera in general baieteii de varsta respectiva, astept un sfat.
Parca nu mai e chiar de masinute si luptatori. Plus ca in ultimii ani a tot primit asa ceva, chiar si de la mine.
De imbracat, daca e sa iau ceva dragut, pretul depaseste mult bugetul planificat si nu vreau sa iau orice porcarioara.
Sunt in pana de idei si nici timp de umblat prea mult prin magazine nu am, asa ca....

Sobo si BB Dragos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nano spune:

Mai bine ii cumperi o caseta video cu filme pt copii sau cu desene animate sau o carte dragutza,o enciclopedie pentru copiii de varsta lui.Cred ca ar fi mai potrivit decat mashinutzele sau alte prostioare cu care se joaca 2 minute si gata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Baietii mei (10 si 12 ani) prefera sa construiasca avioane sau vapoare si adora acele machete de construit sau Lego. Oricat de mult Lego au niciodata nu e suficient.

Pot sa-ti spun ca celui mic i-am facut cadou anul trecut o carte speciala care l-a impresionat foarte mult, este o carte scrisa special pentru el si cine lucreaza aceste carti poate face individual pentru orice copil. Al meu a fost extrem de incantat sa-si vada numele ca erou principal in carte, este un cadou original, a dormit cateva nopti cu cartea in brate. Persoana care m-a ajutat sa fac cartea o gasesti aici pe forum si se numeste Adriana Radu.
La Multi Ani pustiului.


Nu certati copiii cand viseaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aba spune:

O idee ar mai fi: un set de pat cu imprimeuri ca "Harry Potter", etc. sau un "ghiozdanel" de scoala (chiar daca are; de rezerva).
Si ideea cu caseta video e excelenta.
Sau poate un joc pt. copii de virsta lui.

Si...petrecere placuta!

Camelia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Mai nou tot mai multi copii de peste 10 ani se bucura de ...bani.Ecam greu la varsta lui (mai ales ca nu e copilul tau)sa-i gasesti ceva pe plac si pretul sa fie convenabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Nuu, nu bani, mey.
O minge de fotbal adevarata, sau de volei, sau de baschet.
Ustensile smecheroase pentru scoala.
Carti gen atlas - animale, dinozauri, stele si planete.
Jocuri pentru calculator. Hmmmm.
Ceva frumos de imbracat.
Succes!

Mergi la inceput