Dieta cu ciorba de varza???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caterina spune:

Fetele, am incercat si eu dieta cu ciorba de varza si vreau sa va spun ca la mine a dat rezultate.Reteta ciorbei si cura este cea pe care a scris-o Adela. Tinand cont ca varza este un aliment greu de digerat pentru ficat, aceasta dieta nu este recomandata celor care au probleme cu ficatul. Dieta nu se tine mai mult de doua saptamani si se repeta abia dupa 3-4 luni (din cauza ficatului si a stomacului). Eu nu am slabit mult in timpul curei dar tin sa va spun ca la mine rezultatele s-au vazut dupa aceea cand continuam sa slabesc fara a ma ingrasa. Nu va pot spune cu exactitate cat am slabit (am tinut cura doua saptamani si am slabit in jur de 8 kg, dar in timp).
Celor care aveti ambitie va spun ca este usor de tinut iar ciorba de varza este foarte satioasa. Dupa o saptamana chiar te saturi si dintr-o farfurie pe zi.
Succes la slabit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melinav spune:

quote:
Originally posted by boubba

In 1998 aveam 68-70kg la 1,68m,dadeam bacul si am luat lecitina granulata de soia(naturala)si in trei luni am ajuns la 48-50kg si de atunci mai mult de 3-4kg nu am pus pe mine.Eu am obtinut-o din GERMANIA nu stiu daca in ROMANIA gasesti incearca la un plafar dar nu lua sub forma de capsule sau alta minune ci granule si iei 2-3 lingurite pe zi dimineata.BAFTA!!!



Buna boubba!

Da-mi si mie te rog mai multe indicatii despre acest mod de a slabi cu lecitina. Numai lecitina mancai? Ce altceva mai puteai manca, luai 3 mese pe zi? Ma intereseaza si pe mine.

Melina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Si la mine a dat rezultat cura asta. Aceeasi reteta ca a Adelei in schimb nu am tinut cont de o anumita dieta si rau am facut. Presupun ca e mai bine cum a zis ea. Corpul are nevoie de ceva in plus ca sa reziste ca si psihicul de altfel.. Am sa o incerc si eu asa pe viitor cand o sa am voie ca nici nu am nacut si deja ma preocupa temaDar cum eu sunt adepta "fara sport nu se poate" ma intreb daca o sa ma putere de un jym ca numai cu varza am incercat eu si nici o gantera nu puteam sa tin in mana

Mergi la inceput