Soft talk local

Soft talk local | Autor: joxy

Link direct la acest mesaj

Stie cineva, un nume.., de un soft pentru talk local ?
Pentru reteaua interna, sa se poate face si conerinte nu numai 1-1, sa pastreze si mesajele off-line.. ceva gen YM sa zicem ?

Multumesc.

Cu respect,
Florin

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liviu`s spune:

ICQ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

talker-ul (merge cu adresa IP) - da' nu pastreaza mesajele off. . Sau netmeeting-ul (vorbesti cu altii,share de doc., trimiti fisiere, chat, video).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

quote:
Initial creeata de joxy

Stie cineva, un nume.., de un soft pentru talk local ?
Pentru reteaua interna, sa se poate face si conerinte nu numai 1-1, sa pastreze si mesajele off-line.. ceva gen YM sa zicem ?

Multumesc.

Cu respect,
Florin



Noi avem retea in bloc (de fapt sunt vreo 3 blocuri legate) si vorbim cu Vypress chat. Depinde acum cat de "local" il vrei. Pentru cateva blocuri legate in retea, e super! Poti sa vorbesti si pe "private" si pe "main". Poti facce si conferinte. Are si mutre Singura chestie care s-ar putea sa nu-ti placa, e ca nu retine mesajele offline. De fapt, utilizatorii nu apar ca pe yahoo messenger (online sau offline). Daca intra pe chat bine, daca nu, nu apare deloc numele lor.

Dragostea e intotdeauna gata sa ierte, sa aiba incredere, sa spere si...sa indure orice urmeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Si noi avem retea de bloc si la inceput am folosit Vypress Chat. Acuma folosim BorgChat. Daca vrei amanunte il pun pe sot diseara sa-ti dea.

Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Nea Florine,

Cand ne-am tras retea in bloc am folosit PonyChat dar n-as putea sa-ti spun daca poate sa pastreze mesajele off-line. Daca vrei sa-l incerci, uite un link: http://www.freedownloadscenter.com/Network_and_Internet/Text_Chat_Clients/ponyChat_Download.html Daca asta de pe net e share, zi-mi si iti dau o editie free, cu toate optiunile.
La serviciu folosim tot Vypress Chat dar cu aceeasi remarca... nimeni n-a avut curiozitatea sa vada daca tine minte mesajele offline.

Oricum, sa nu uiti sa ne spui ce minunatie de soft ai gasit, s-o folosim si noi!

Numa' bine!


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Nu stiu daca intrebarea mea are legatura cu subiectul deschis, dar daca tot venii vorba de chat, pe mine m-ar interesa un chat cu voce, in afara lui "yahoochat" de care nu sunt multumita. Ce imi recomandati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Giocsanu,noi avem la munci Vypress Chat si pare exact ce iti doresti,dar n-as putea sa iti spun de unde sa il iei.
Respecte,
nadina

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

joxy, daca vrei vypress chat, iti dam noi link de unde sa downloadezi, n-ai nici o grija . Numai sa te hotarasti...ca vad ca ai mai multe oferte de chat-uri.

Dragostea e intotdeauna gata sa ierte, sa aiba incredere, sa spere si...sa indure orice urmeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Vypress recomanda si Sushiava ... Numa ca la noi nu-i retea de bloc e de doo cartiere

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roisin spune:

Exista ICQ Groupware, din pacate e vechi si cu bube si nu se mai ocupa nimeni de el de mult, insa pastreaza mesajele offline si merg si conferintele, da' cam vai de ele.
E rudimentar, repet, insa noi il folosim cu succes de vreo 3 ani, ca altul mai bun n-am gasit.
In plus, ai posibilitatea sa dai broadcast-uri, iar asta a devenit o optiune foarte folosita...

http://community.webshots.com/user/r0isin

Mergi la inceput