nodul provocat de sarcina????

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Irinel , am venit de la doctor cu o veste buna.Doctorul mi-a spus sa stau linistita ca trece cu timpul ,si ca foarte multe femei se confrunta cu aceasta problema a nodulelor la sini.
Deci tot ce mi-a recomandat a fost sa ma masez cite putin cind sunt sub dus sau atunci cind imi dau cu crema.
Deci nu este cazul sa ne agravam


Elena cu burtica & sotul AL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:


Doamne ce ma bucur Elena! Sper sa imi spuna si mie doctorul de bine poimaine cand ma duc la el. Te tin la curent.
Sanatate multa si tie si la bebe!.
Mi-a dat Piatra Lunii o idee buna: sa ma masez cu crema de galbenele (din fericire mereu imi iau cand ma duc in Romania pentru ca fata mea e extrem de uscata si nu are efect nici o alta crema ca asta). Daca ai cumva poti sa incerci si tu, crema de galbenele este buna in general pentru multe probleme si in plus e mult mai naturala decat orice lotiune de corp pe care ai putea-o gasi pe la magazine.

Pupic


Irina si bebe(ii?) din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Milia spune:

Sora mea nu a fost niciodata insarcinata, dar stiu ca intr-o vreme a avut o dereglare hormonala si ii apareau mereu noduli pe sani (se pare ca excesul de estrogen este responsabil). Ii apareau mai multi noduli deodata, apoi dupa o perioada treceau de la sine. Nu a avut neplaceri de alt gen, nu a decurs nimic neplacut din asta. Iti scriu asta nu ca sa nu te mai duci la doctor, fiecare caz e singular, ci ca sa te linistesti: nu toti nodulii pe sani sunt ceva grav, iar transformarile hormonale din timpul sarcinii pot cu siguranta provoca noduli. Poate ca multe dintre noi am avut noduli pe sani cand am fost gravide si n-am observat, sau au fost nodulii ascunsi si nu se vedeau/simteau.

Iti doresc multa sanatate, mult noroc si sarcina cat mai usoara. Si sa ne tii la curent cu ce ti-a spus medicul si cu ce ai facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Multumesc din suflet de urari Milia, si pentru informatie.
Bineinteles ca o sa ma duc la doctor (oricum am programare maine ca sa vedem ce e cu bebe si o sa ii spun si de nodul). M-am mai linistit acum dupa toate raspunsurile voastre si dupa ceea ce i-a spus doctorul Elenei.

Maine dupa control, va scriu cu siguranta!

Cu drag ,

Irina si bebe(ii?) din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

quote:
Originally posted by Irinel

Multumesc din suflet de urari Milia, si pentru informatie.
Bineinteles ca o sa ma duc la doctor (oricum am programare maine ca sa vedem ce e cu bebe si o sa ii spun si de nodul). M-am mai linistit acum dupa toate raspunsurile voastre si dupa ceea ce i-a spus doctorul Elenei.

Maine dupa control, va scriu cu siguranta!

Cu drag ,

Irina si bebe(ii?) din burtica



Irinel , bafta la doctor ,,,cit despre crema de galbenele ai perfecta dreptate, o stiu din Romania cind sora mea se masa in timpul sarcinei ca tare uscata mai avea pielea.
Sanatate si sa ne scrii ce ti-a spus doctorul.


Elena cu burtica & sotul AL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Multumesc de urari Elena!

In mod sigur va tin la curent...



Irina si bebe(ii?) din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arabella spune:

Eu in ultima luna de sarcina am depistat nodulul,mi-am facut doua ecografii si e OK(nu este canceros);am 2ani de cand amm nascut si tot acolo-i.

arabella & angelo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Buna fetele!
Din pacate in weekend se pare ca sunt si mai ocupata decat in restul saptamanii asa ca n-am apucat inca sa scriu.
Doctorul nu a dat prea multa importanta nodulului da totusi m-a palpat (cam in graba mi s-a parut mie, si ma intreb daca l-a simtit...). A zis ca sa nu imi fac griji ca se mai intampla la sarcina. De altfel am impresia ca nici nu il mai am deja, asa mi s-a parut dimineata dar deseara o sa il caut mai atent. Oricum banuiesc ca e bine ca deja e mult mai mic ca atunci cand a aparut era chiar mare.
In rest, doctorul mi-a spus ca ecograf o sa fac abia in saptamana 18, ca DPN e 9 iunie si sunt in saptamana 7 (de fapt de maine in 8 :-))

Multumesc mult pentru sustinere, ma bucur mult ca totul e bine.

Va pup cu drag

Irina si bebe(ii?) din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Irinel ma bucur ca nu ai nimic,si exact cum spui tu despre Doftor asa mi sa intimplat si mie,adica mai in graba decit in serios ma atins putin si gata a spus nu este nimic,,,bla-bla.
Dar acum nu mai stam cu frica...
Sanatate multa !!!


Elena cu burtica & sotul AL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Milia spune:

Ma bucur, fetelor, ca sunteti sanatoase.

Credeam ca numai in Romania doctorii sunt superficiali!!!

Mergi la inceput