Recomandare

Recomandare | Autor: e-Marius

Link direct la acest mesaj

Salut,

Ce termometru digital cu citire in infrarosu imi recomandati, din experienta proprie (cine de ce produs a fost multumit / nemultumit) ?

Termometru pentru frunte Chicco (3.5 mil. lei pe bebelusultau.ro)
Termometru pentru ureche Citizen (2.3 mil. lei idem)
Termometru cu infrarosu Ufesa (2 mil. lei)
Hartman
etc.

Multumesc anticipat.



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dede spune:

E-Mariu, salut!
Si eu am incercat la un moment dat sa cumpar un termometru' din asta, uricular - in ciuda pretului mare, ma gandeam ca merita banii, mai ales ca vazusem la niste amicii cat de usor se foloseste. Era si factorul psihologic - fetita amicilor era foarte incantata de fiecare data cand i se lua temperatura - dura doar 2 secunde, si-n plus mai citisem un articol tare ciudat despre luarea temperaturii rectal si consecintele viitoare. Mai vazusem si o varianta termometru "suzeta" !!! , nu mai stiu la ce firma, si cateva din aste cu infrarosii.
Totusi, dupa ce am mai cerut si alte pareri, ne-am luat un termemotru rectal de la Chicco, digital - care bipaie cand a ajuns la o temperatura constanta - dureaza mai putin de un minut. Important a fost faptul ca temperatura luata rectal este cea mai "apropiata" de cea "reala". Apoi, ne-am gandit (si viitorul a dovedit-o) ca nu o sa-i luam in fiecare zi temperatura, si astfel nu va fii nici cine stie ce stres pe copil si nici nu se merita "investitia".
Nu stiu cat ti-am fost de ajutor. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviu`s spune:

Am o solutie mai simpla: iti cumperi un telefon Nokia 5210, care are si termometru incorporat. Si nu arata nici rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Whau ce subiect amuzant....unde o fi papa? Lasa ca nu scap eu ocazia....v-am prins la sectiunea parintii spun lucruri trasnite.... Ai mei sunteti.

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

e-Marius numa sa ai grija la setarile de sunet sa nu-ti bage vreo traviata din stomac :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e-Marius spune:

In final am achizitionat un Chicco (termiometru digital care ia temperatura pe frunte, in zona tamplei).
Cine doreste informatii suplimentare ma poate contacta.


Mergi la inceput