Bebei care se descalta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Dragele mele,
Asta cu descaltatul de papucei nu e grav! Sa-i vedeti cind ii apuca dezbracatul de hainute! Noroc ca frumoasa mea nu se dezbraca decit in casa, dar citeva luni, pe la un an jumate - doi, am avut mari probleme sa o tin imbracata cit de cit...

Anca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Si Emma mea face la fel! E mititica, are aproape 5 luni, insa are si ea acest obicei! Cred ca toti bebeii il au! Isi scoate sosetele, botoseii, si-i indeasa apoi in gura...Ii gasesc uzi de saliva...Si piciorele-i sunt reci ca gheata! Tre' sa-i pun mereu pantalonasi cu piciorus, ca altfel o gasesc mereu in picioarele goale!

_ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by EDDY

Shi Naomi face la fel dar demult.Acum are in plus shi ghetutze shi distractzia este mai mare!Eu ma multzumesc sa i le iau cind apuc sa vad ca a reushit debarasarea de surplusul din tzinuta shi...gata. Shi pe mine m-au ajuns din urma batrinei prin magazine shi se opreau in fatza carutzului,cred ca sa fie siguri daca posesoarea este fi-mea.
Otti,sa o vezi pe Naomi ce viteza are la indesat adidashii in guritza,dupa ce am pus-o in carucior,de pe cimp.Daca sint curate incaltzarile,nu o tenteaza absolut deloc!Este mai interesant apoi sa-i scot tzarina din gura,caci nu ma lasa de nici o culoare!
Asta este!Rabdare shi...las' ca se fac ei mari!
Apropos,da' o solutzie de tzinut caciulitze,tikii sau esharfe pe capul cupilului,avetzi?Ca Naomi le jumuleshte shi p-astea imediat



Eddy & Antonia Naomi




..nici nazdravanu meu nu suporta numic pe cap,daca-i musai le leg puternic,da oricum,urla...

Iren&Bogdanelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Julia nu-si scoate incaltarile in schimb isi scoate sosetele! noaptea! Ca ziua nu-i merge! Deocamdata n-am bagat-o in sac de dormit, astept iarna cea geroasa . Asa ca o gasesc dimineata cu piciorusele nu tocmai calde si nu stiu ce sa-i mai fac.
Ufff....

Adela & Julia (1 an si 3 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

Si al meu BB trage cu mare placere de sosete si pantofi. Asta este pasiunea vietii lui. II place descult. Mai nou isi da si pantalonasi jos si asta la doar 11 lunisoare.

Cred ca este un aspect generalizat. Copilasii astia cred ca sunt telepatici : majoritatea cred ca fac la fel.

Sa ne traiasca !!!!!

Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mazarica spune:

Nici al nostru nu suporta sa fie incaltat ( ii tine mai mult in gura), nu sta cu caciulita pe cap ( daca o leg sub barba trage de ea de ma trec toate apele sa nu faca altceva, asa ca am renuntat sa o mai leg) , mai nou nu mai sta imbracat. E si nostim, intorci capul si vezi ca si-a scos deja o maneca si se chinuie cu cea de-a doua.
Sper sa treaca de faza asta si o astept cu viu interes pe urmatoarea.
Sa ne traiasca bb-ii.

Mergi la inceput