Dar barbatzii, ce-shi doresk ei de la viatza?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Marius ai grija ce-ti doresti ca.....s-ar putea sa ti se indeplineasca ..... Si-ai sa vezi tu libertate ca n-ai sa stii ce sa faci cu ea . (asta daca ma gandesc la libertatea la care te gandesti si tu !)


Adela


Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

No comments!
Prin libertate se inteleg multe lucruri...dar se pare ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda atunci cand rostim acest cuvant...mai toate au inteles libertate "sexuala?!!!"....haida de...nu sunt ahtiat dupa sex. Nuuuuu...prin libertate eu inteleg de exemplu dreptul de a avea opinia mea, nu intotdeauna combatuta "din pricipiu" ca fiind nu tocmai buna ...ca sa fiu diplomat in exprimare. Prin libertate inteleg dreptul de a incerca de a face ceva din proprie initiativa si pentru satisfactia proprie, de a beneficia de propria initiativa, prin libertate inteleg dreptul de a respira in viata si asa mai departe. Nu vad nimic rau in a-ti dori o casuta departe de galagia si stresul cotidian al unui oras...sunt o gramada de persoane (nu neaparat barbati) care au imobile in afara orasului...si nu neaparat la munte...locuri unde se retrag pentru cateva zile (in general in week-end) si nu neaparat singuri....sau cu o companie alta decat sotia sau copiii. Mie de exemplu mi-ar place sa am familia cu mine intr-un astfel de loc si daca stau sa ma gandesc nici prin cap nu mi-a trecut ceea ce unora se pare ca le-a trecut tare rapid prin capsor...unele fiind chiar dezamagite de opinia mea...apropos nu tin neaparat sa multumesc pe cineva si nici nu am de gand sa ma prefac...eu sunt asa cum sunt si nu mi-e rusine de mine...asta e. Si ca veni vorba de opinie...mi-am expus opinia. Atat! Am acest drept...aceasta LIBERTATE...nu?


Marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Hei!Nimeni n-are pretentia sa multumesti pe nimeni;pt.ca macar aici cred eu ca avem LIBERTATEA sa ne spunem parerea sincer si fara consecinte (oare?ia uite ce-am sarit toate-n capu'tau ).Si sa stii ca nu m-am referit deloc la libertate sexuala; atunci sa fi vazut ce era la gura mea...Insa statutul de familist in sine cred ca te obliga intr-un fel la a nu-ti lua libertati fara a cere si parerea celuilalt.Casnicia e o mica emotionala,pe care poti s-o transformi in rai sau in iad;depinde cit de dispus esti la compromisuri,cit esti de intelegator,rabdator si tolerant.Si depide cit de bine-ti pastrezi proaspat in suflet adevaratul motiv pt.care te-ai casatorit:.
Imi pare rau c-am sarit cu concluzii,dar tu esti de vina pt.ca n-ai fost explicit in primul tau raspuns;n-ai pomenit nimic despre familie si nici ca acea "casuta la padure" ti-ai dori sa fie una de vacanta....Imi pare rau ca te-am "judecat" gresit.Insa puse cap la cap parca se simte o schimbare in atitudiea ta...Ce sa fie ce sa fie?

Smile! It's free therapy...www.wtv-zone.com/PageBreak/MSNTV/flashbf.gif" border="0">
Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

"...pt.ca macar aici cred eu ca avem LIBERTATEA sa ne spunem parerea sincer si fara consecinte ..." ................

Asta s-o crezi tu Irino, ia ia-ti tu Libertatea sa-ti spui parerea si sa superi pe Cineva ... si intra a doua si a treia zi pe chat intre anumite ore, sa vezi acolo consecinte si cum iti iau urechile foc ... ah, da' tu nu poti intra pe chat din motive tehnice si fus orar ... nu-i nimic, lasa ca-ti trimit celelalte fete email ...


Una peste alta , eu iti dau nota 10+ pentru: "... Insa statutul de familist in sine cred ca te obliga intr-un fel la a nu-ti lua libertati fara a cere si parerea celuilalt.Casnicia e o mica emotionala,pe care poti s-o transformi in rai sau in iad;depinde cit de dispus esti la compromisuri,cit esti de intelegator,rabdator si tolerant.Si depide cit de bine-ti pastrezi proaspat in suflet adevaratul motiv pt.care te-ai casatorit..."


Marius nu te supara pe fete ... stii tu cum sunt femeile ... cind barbatul rosteste cuvintul Libertate, femeia zice "libertate, lasa ca-ti arat eu tie libertate..."
Si ia adu-ti tu aminte, cine a inventat chestia aceasta cu "legati prin casnicie", femeia sau barbatul? ....[:D




Sa ma intorc la subiectul initial, l-am intrebat pe sotul meu, el ce-si doreste de la viata ... si stiti ce mi-a raspuns? ... ca el are deja tot ce-si doreste: o sotie minunata, o fetita deosebita, o casnicie de vis, o cariera frumoasa si o situatie materiala buna, sanatosi sa fim ... dragutul de el ... o sa-i fac o crema caramel , surpriza pentru diseara ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Poate eu gandesc mai simplu...iar pe de alta parte recitind "furtuna" de acuze ... ma gandeam, hei omule ce ai patit...in fond nu datorezi nimanui nimic acolo. Care ti-e problema? Si apoi am eu problemele mele cotidiene...prea multe si prea concrete de rezolvat ca sa ma pierd in asa ceva. Sorry! Asta e! Have a nice day!


Marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by Sofie

"...pt.ca macar aici cred eu ca avem LIBERTATEA sa ne spunem parerea sincer si fara consecinte ..." ................

Asta s-o crezi tu Irino, ia ia-ti tu Libertatea sa-ti spui parerea si sa superi pe Cineva ... si intra a doua si a treia zi pe chat intre anumite ore, sa vezi acolo consecinte si cum iti iau urechile foc ... ah, da' tu nu poti intra pe chat din motive tehnice si fus orar ... nu-i nimic, lasa ca-ti trimit celelalte fete email ...



Hihihi!Draga de tine Sofie!Pai libertatea asta a cuvintului tre' sa ti-o aperi cu ceva sorici de pe-obraz ca daca nu o ei razna!Si ce daca uneori imi vine sa ????Imi trece repede,viata merge inainte,mai apare inc-o faza si-nca una...si uite-asa ne transformam in niste insensibili .Cine nu-i de-acord cu mine sa ma contrazica la orice ora poate ma convinge si pe mine ,cine stie ?!?!?!Cit despre ce-i pe chat nu prea-mi pasa;parerile rautacioase susotite pe la spate si cind altii cred ca tu nu vezi si n-auzi se numesc birfe si pe-astea nu dau doi bani ca-s antrenata. E si asta un rau necesar si daca unora le ridica starea de spirit si aprecierea de sine,de ce nu?!?!?!? !Noi sa traim si sa fim sanatosi ca "binevoitori" sunt girla!

Smile! It's free therapy...www.wtv-zone.com/PageBreak/MSNTV/flashbf.gif" border="0">
Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ce-si doresc barbatii? Pe mine ma intereseaza ce isi doreste Adrian. Sau mai bine zis ce ar face bine sa isi doreasca, altfel... El isi doreste numai ce pot eu sa ii ofer. Si daca isi doreste ce eu nu-i pot da...pofta-n cui. Doar pe buletinul meu e scris acum numele lui, nu?
Cu alte cuvinte...ar fi bine ca barbati sa nu isi doreasca prea multe, ca nu-i frumos! Suntem si noi, femeile, tot oameni, nu? Si nu putem sa le oferim chiar tot ce vor... Cu ei insa e alta treaba... Doar noi suntem femeile, nu?
Nicoleta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Danat chestia cu lantul mai lung a fost la tanc. Dar ca sa poti tine un barbat trebuie sa ii dai libertatea pe care noi fetele stim sa o dam si el ramane cu libertatea iar noi cu condusul lui.
Sotul meu isi doreste copil (si va avea in feb) si cariera dar nici pe mine nu ma uita.
Nu este genial dar este mult peste alti tipi care se cred supermasculi si nici cu teminatia nu stau bine. Feritiva de cei cu multi in cap.

Lavinia Ciuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmariusel spune:

01. O viatza linishtita alaturi de cineva care sa ma iubeasca.
02. Doi baietzi pe care sai cheme marius pe amandoi
03. O casa cu gradina ( daca se poate ranch sa pot creshte animale ar fi super :D )
04. Prietenii shi familia in jurul meu.

E prea mult shtiu, dar pot spera ca macar cateva sa mi se intample din ele.

Mergi la inceput