Este cineva din Irlanda?

Este cineva din Irlanda? | Autor: she_wolf

Link direct la acest mesaj


Noi ne-am mutat de foarte putin timp in Dublin (pana acum am stat in Bucuresti) si cercetez locurile. Inca mai cautam un parc cat de cat apropiat in care sa ne plimbam...
Mai este vreo mamica din Dublin?

Claudia si Cristi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

uite ici o posibila mamika in irlanda. poate o poti ajuta si cu citeva sfaturi:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=14368&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai182003 spune:

Eu s-ar putea sa ma mut. N-am vazut pe ce data ai postat sobektu' si ti-am trimis un PM. Ai muuuuuulte detalii plictisitoare acolo. Pls citeste-l. Thanks.

Lorelai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai182003 spune:

A, vad ca mi-a luat-o inainte Papadie!


Lorelai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Buna! Ti-am raspuns la PM tot cu un PM. In curand sper sa-ti dau mai multe detalii.


Claudia si Cristi (9 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai182003 spune:

Tot eu sunt!

Lorelai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai182003 spune:

Scuza-ma ca ti-am scris un mesaj aberant(cel cu tot eu sunt) dar altfel nu puteam citi ce ai scris tu acum. Eu nu pot citi mes private. Imi spune ca am un mes nou dar cand accesez nu-mi arata nimic nou, stii cumva ce se intampla?

Lorelai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Buna!
M-am gandit sa-ti raspund aici, ca sa nu mai fie complicatii.
Din pacate n-a auzit nimeni de viza de insotitor sau de vreo alocatie. Oricum, ma gandesc ca, cel mai sigur este sa dati un telefon sau sa mergeti la Consulatul Irlandei din Bucuresti (este prin zona Batistei) si sa intrebati pur si simplu de toate astea. Fiind ceva acordat de statul lor, este foarte posibil sa existe fara ca romanii de aici care nu au de-a face cu asta sa stie. Ar fi bine sa va grabiti pentru ca, acordarea vizei dureaza circa trei saptamani sau chiar o luna de la depunerea actelor. Probabil pentru ca la Bucuresti este doar un birou de consulat, Consulatul de la care veti obtine viza este la Budapesta si acolo se trimit cererile si mai stiu eu ce hartoage prin fax. Cam asta este tot ce pot sa-ti spun pe tema asta. Imi pare rau ca n-am aflat nimic clar.
Sper sa reusiti! Succes!
Paaaaaaaaaaaaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_2803 spune:

Si eu tot in Irlanda!Sunt aici de aproape 3 ani.Am o fetita de 2 ani si 6 luni.Prin ce zona stai in Dublin?

Claudia&Laurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:


Noi am venit in Dublin pe 10 septembrie, asa ca suntem prospeti!
Stam in apropiere de statia de DART Sydney Parade, daca stii, foarte aproape de mare. Este frumos...Tu pe unde stai?

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_2803 spune:

Drept sa-ti spun nu stiu unde stai.Eu stau in Inchicore,Dublin 8.Cum e?Iti place Irlanda?

Claudia&Laurici

Mergi la inceput