unde plimbam copii iarna?

unde plimbam copii iarna? | Autor: ciccolina

Link direct la acest mesaj

doamnelor, voi pe unde va mai plimbati copii cand e vreme rea?
In afara de teatrul Creanga si balonul din Herastrau mai stiti locuri de distractie pentru copil de 2 ani?
Multumesc pentru sugestii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Cand este ploaie afara io ii pun pelerina si cizmulitele si iesim afara.Nu putem sta ca asta vara insa o plimbare il aer liber face mult mai bine.Iarna il imbrac bine si tot pentru o gura de aer optez.
Mai mergem la cursurile de innot dupa care ramanem la locul de joaca pana se usuca bine sa putem plec,insa in general incerc sa-l scot la aer decat sa-l ingramadesc intr-o "sala"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Am scris ieri pe blogul meu un articol Ce putem face cu copiii in weekend in Bucuresti, poate ti-e util si tie (desi copiii mei sunt putin mai mari): http://www.mindmaster.ro/parenting/Blog/tabid/216/EntryId/37/Ce-putem-face-cu-copiii-in-weekend-in-Bucuresti.aspx


Mihaela Zaharia
www.parenting.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciccolina spune:

mihaela multumesc dar noi suntem micute.
de pe la 3 ani la opera si balet, zic eu.
oricum, ma vo inspira pe viitor,
merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns makydenis spune:

Si eu optez pt plimbari in aer liber: 20-30 min imbracati corespunzator!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Aer liber cat mai mult, indiferent de temperatura(fara vant puternic si ploaie torentiala), macar cateva minute. Evitam cat de mult putem locurile de joaca.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Afara cat mai mult. Nici noi nu suntem fani locuri de joaca aglomerate.
Dar ne place la teatru si la opereta.

Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Si noi la fel, afara pana ne ingheata nasul. Am fost de 2 ori in locuri de joaca din astea cu gonflabile, aglomeratie si miros de prajeala, la zilele unor copii. Nu ne-a placut. Mie ca mie, dar nici lui fiu-meu. Mai sunt teatrele de copii si a fost sotul cu cel mare la Carturesti si mi-a zis ca au un mic loc unde se joaca copiii.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

In parc... locurile de joaca sant prea imbacsite

Si asteptam sa se deschida patinoarele in aer liber

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Teatrul interactiv de la TNB e ok pentru copii de doi ani fiindca de fapt toti copiii sunt pe scena si doar parintii pe scaune. Baietelul meu a mers de la 1 an jumate si i-a placut, el la teatru obisnuit nu are rabdare o ora pe scaun nici acum la 3 ani. Doar sa nu se sperie, uneori mai apar actorii mascati, al meu si-a pus o data mainile la ochi si alta data a vazut un mar (pus pe capul cuiva sa fie tras cu arcul, cica) si s-a dus tinta spre el sa il ia sa il manance. Dar e frumos, merita sa incercati o data.

Mihaela Zaharia
www.parenting.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LindaZ

Am scris ieri pe blogul meu un articol Ce putem face cu copiii in weekend in Bucuresti, poate ti-e util si tie (desi copiii mei sunt putin mai mari): http://www.mindmaster.ro/parenting/Blog/tabid/216/EntryId/37/Ce-putem-face-cu-copiii-in-weekend-in-Bucuresti.aspx


Mihaela Zaharia
www.parenting.ro


Mihaela, fata ta rezista la un spectacol de balet la Opera?
Fata mea este indragostita de balet, dar pana acum nu am mers decat la Opera Comica pentru Copii iar aici nu sunt spectacole in weekend ci doar lunea si martea.

Fetita ta are in jur de 5 ani?

merci

Mergi la inceput