Pot simti copilul la 10 saptamani ??!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Giana, tu stii ce e mai bine pentru tine, eu iti doresc multa putere si sanantate!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.

Giana, fa ce crezi tu ca e bine, nu mai asculta ce spune unul si altul. Numai tu stii ce-i la voi in familie, restul vorbesc ca sa nu taca, isi dau cu parerea.
Am tot citit de cand ai deschis subiectul si m-am enervat cand am vazut cum au sarit pe tine, ti-e greu oricum, fara sa mai puna si altii sare pe rana.

Oricum, gandeste-te bine si fa ce crezi tu ca-i mai bine ptr voi.

Roxana

Roxana......helooo, chiar nu vb din lipsa de altceva .NOI CHIAR O SPRIJINIM. Citeste la rece.
Stim ca isi doreste acest copil ,si de aceea " am sarit " pe ea.



Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Giana, eu sunt din Cta, daca ai nevoie de ceva, urgente, orice, atat cat pot in limita timpului meu liber te ajut cu mare drag.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Ai sa regreti toata viata...ai sa vezi...o sa te invinovatesti,o sa suferi enorm...poate vor aparea si certuri in familie...dintr-o situatie dinasta se poate ajunge rau...si nu o sa mai poti face nimic.
Nimeni nu-ti poate garanta ca nu vei duce sarcina la bun sfarsit.Nimeni!De ce nu-l lasi pe Dumnezeu sa hotarasca ce se va intampla cu acest copil???Daca se va pierde pe drum sau se va naste sanatos...De ce sa omori o fiinta nevinovata,cand poate totul va fi bine?Si eu am avut col scurt si a fost bine pana la urma.Nu zic sa-ti neglijezi copiii,dar deja sunt destul de marisori si pricep daca le explici,mai aeles la cel mic ca mami nu il poate lua in brate ca o doare burtica,sau spatele...Sotul tau te poate ajuta cu curatenia,cu mancarea dupamasa.
Mai ales daca in adancul sufletului tau ti-l doresti...De ce sa traiesti cu vina toata viata???Macar sa fi linistita ca ai facut tot ce ai putut...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)
Ingeras mic,mami,tati si Bea nu te vor uita niciodata




Poate niste cuvinte de suport ar fi mai bune acum si nu bla blauri despre d-zeu!

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

http://www.orthodoxphotos.com/readings/avortul/

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!




Poate gasesti si niste poze cu iadul si le pui aici, asta ii trebuie unei mamici care are asa decizie grea de luat. Daca omul e jos, calca pe el, crestineste bineinteles!!!

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am pus link-ul pentru ca eu sunt sigura ca ea decizia o avea luata din primul moment si se astepta ca noi sa o incurajam,cand a vazut ca treburile nu stau chiar asa a dat-o la intors .

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

Cum am mai spus pe mine situatia Ginei m-a emotionat ... m-a facut sa realizez ce am si ce-mi doresc .
Este o sarcina cu probleme care nu se stie daca o va putea duce pana la bun sfarsit cu tot statul la pat + mai are 2 copilasi care au nevoie de ea ,fara ajutorul mamei sau al soacrei ... tocmai deasta este decizia lor,a unor parinti care au nevoie unul de celalalt pt a creste copii.
Din postarile ei mi-am dat seama ce poate fi in sufletul ei acum , mai ales ca si-l dorea... nu este cazul sa o faceti sa se simta si mai vinovata sa-i dati link-uri cu pacatul avortului...eu cred ca are nevoie de sprijin si intelegere nu de critici dure ...nici una dintre noi nu avem dreptul sa o aratam cu degetul ...
Cum se va proteza pe viitor cred ca va stii foarte bine , chiar nu cred ca este cazul sa-i reamintiti

de

AVoogt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

blackpanterro, ca bine ai mai spus.

Acum am sa rog moderatorii sa inchida acest subiect pentru ca sigur se va ajunge la cearta si chiar nu vreau.

Va multumesc din suflet tuturor care ati fost alaturi de mine si va spun sincer...daca nu asi fi trecut prin acest subiect asi fi suferit enorm pentru ca fara sa gandesc asa mult renuntam la sarcina.Dar acum macar stiu ca am luat in considerare toate variantele posibile.Dumnezeu mi-e martor ca vreau sa pastrez copilul in conditiile in care sunt sanse.

Va pup si va multumesc celor care din putinul lor voiau sa-mi dea si mie.Sunteti minunate si stiu ca puteti salva vieti daca e posibil!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Am pus link-ul pentru ca eu sunt sigura ca ea decizia o avea luata din primul moment si se astepta ca noi sa o incurajam,cand a vazut ca treburile nu stau chiar asa a dat-o la intors .

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!




E crestineste sa fii rau cu cel de langa tine? Ia cauta un link cu ce spune biblia si doamne doamne despre rautate si lovirea cu pietre.



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Giana, fa cum e mai bine pt familia ta, ce se intampla acum la voi in familie e un lucru foarte intim, nu ai nevoie de aratatul cu degetul de pe aici.
Faceti cum e mai bine pt voi, luati hotararea in familie.
Eu sunt absoult sigura, si reiese din toate mesajele tale, ca daca sarcina ar fi viabila ai tine bebelusul dar daca spui ca DOCTORUL a spus ca iti pune si tie si bebelusului viata in pericol, asculta (si) de el ca precis nu e un bou cu diploma!


Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput