Helpp!!! Mamici de 2 sau mai multi baieti!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Exact asa fac si ai mei. Parerea mea e ca e singurul joc unde se inteleg. Cel mare are 5 ani, cel mic 1an si 4 luni. Cel mic iese cam tot timpul "sifonat" :D din joaca lor si la fel, in 5 minute a uitat tot si o ia de la capat. Eu sunt singura ca au nevoie de jocurile astea ca sa se apropie si intervin numai daca treaba e prea serioasa, in rest ii las sa isi faca de cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

minunat subiect...
eu am doi baieti 12 si 5 ani....
primul cuvant spus de cel mic a fost "judo" si un mare meci de judo este viata noastra de atunci. se bat de cand se vad.si la telefon daca vorbesc s-ar pocnii putin. cel mic il bate pe cel mare de cate ori il vede. ii strica tot, ii inchide calc in mijlocul unui joc sau cand descarca cel mare ceva dar nu la inceputul procesului de descarcare ci atunci cand mai sunt 10 secunde si se termina. se scuipa,se injura, isi arunca cu pantofi in cap.... cel mic e capul rautatilor dar nici cu cel mare nu mi-e rusine.....
e si diferenta mai maricica intre eui, au orizonturi diferite. cel mic imi spune ca a invatat sa se bata de la frati-su dar ca lui ii place asa ca, de aiai il bate...

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://picasaweb.google.com/cristina.avi69/GuraHumorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Vanessa, asta chiar e dur! La noi e inca joaca si rasete pana sa ajunga la plans dar sper din suflet sa nu fie ca soarecele cu pisica.

De fel ei nu fac nimik unul fara altul si sunt tare mandra de asta. Daca ii dau o bucata de mar ,de ex ,celui mic imi cere si pentru "Nani" cum ii spune el lui Dani. Si la fel este si invers. Si in toate...numai la jucarii se ciondanesc pe acelasi lucru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Eu am 2 baieti de 7 si 4 ani. Stau la bloc si am noroc ca sub mine sunt niste oameni intelegatori, cu 2 copii si ei iar deasupra mea stau 2 babe nebune care urla uneori mai tare ca ai mei baieti.

Eu, cred, am gasit o solutie. Ziua nu prea stau pe acasa. Sunt la scoala/gradi cu program prelungit - cursuri de engleza/fastrack iar pentru rezolvarea "agitatiei" i-am dat la karate pe amandoi. Daca vor bataie, macar sa o faca organizat si sa le foloseasca la ceva. Asa ca seara ne adunam obositi si linistiti la masa cu ceva desene animate, apoi baia si culcarea. In weekend-uri iesim cat mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Vaaaai, eu credeam ca au ai mei o problema, dar este fix-fix-fix la fel si la noi acasa. Am doi baieti, de 1.4 luni si 4.4 luni, sunt 3 ani intre ei. De obicei cel mare il cam cafteste pe cel mic si nu-l lasa cu jucariile lui, acum si cel mic riposteaza si se lasa cu tipete si urlete. Iar cand se joaca impreuna stau cu inima in gat ca-i acum vad pe jos, loviti sau mai stiu eu cum. Niciodata nu se termina lin, ci abrupt prin separarea beligerantilor


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Giana, nu e tot timpul asa dar in mare parte a timpului da. nu au activitati comune. dar celmare are grija de cel mic daca ii spun sa stea cu el (TIMP LIMITAT BINEINTELES)
nu se bat non stop dar pt asta stau eu la panda intre ei. am o prietena care are 2 baieti cu aceeasi diferenta ca si la mine
doar ca sunt mai mari si acum se inteleg foarte bine
Cand povestesc ai mei unul despre celalalt le stralucesc ochii. de iubit se iubesc dar.....

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://picasaweb.google.com/cristina.avi69/GuraHumorului

Mergi la inceput