de unde cumparam incaltaminte copiilor

de unde cumparam incaltaminte copiilor | Autor: bursucelu

Link direct la acest mesaj

Se apropie iarna si trebuie sa-i cumpar cizmulite fetitei mele,dar nu stiu de unde sa cumpar ceva calitativ si frumos.Va rog sa-mi spuneti de unde cumparati incaltaminte copiilor vostri?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lidsta spune:

E un magazin in Auchan, la intrarea secundara dreapta, langa Raiffeisen. Au lucruri extraordinar de bune, majoritatea frantuzesti dar nu numai. Nici nu mai caut prin malluri, am gasit cam tot ce voiam aici, inclusiv cizmulite foarte frumoase, impermebiale, de la Bennetton la 270 RON. Sunt scumpute dar nu e prea compara cu nimic din ce am vazut prin alte parti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Lidsta,fie-mi iertata interventia,insa oricit de multi bani as avea,270 ron o pereche de cizmulite pe care le poarta un sezon,mi se pare ..cam mult.
Nu folosesc produse din zona ieftin si kitch,dar 270 ron...too much.Parerea mea.
Revenind,Bursucelu,eu i-am facut Dariei niste cizmulite beton si ghetute la comanda la un Domn care locuieste undeva in Drumul Taberei.E iscusit tare.Si 2 perechi de ghetute plus 2 perechi cizmulite,din piele interior exterior ,m-au costat 450 ron.
Adaosurile practicate pe segmentul incaltaminte copii mi se par in unele situatii ...de-a dreptul exagerate.

Maminuta,mami de Dariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Noi am gasit in magazine O neill ,sport nu elegante, din sezonul trecut la 80 ron.Sunt superbe,foarte calduroase .A avut si anul trecut o pereche de la ei si s_au comportat foarte bine spalate si in masina .

_
Ramona,mami deStefita (20.11.2006) si 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSerafiotti spune:

La Galeriile La Fayette (Magazinul Victoria, pe Calea Victoriei, chiar langa CEC-ul Mare, la 5 minute de Piata Universitatii) au un etaj (2, parca?!) cu marfa doar pentru copii, cum era la Cocor inainte.

Sunt multe magazine unul langa altul, cu incaltaminte extrem de variata, si ce e super e ca se desface marfa produsa la noi pentru Italia (Naturino, Melania, Ciao Bimbi parca, si altele), ceea ce inseamna piele interior-exterior, design italienesc, calapod ortopedic, pernute, calitate deosebita. Practic, magazinul cumpara direct de la fabrica, din stocurile pentru Italia. Preturile sunt pana la sau in jur de 100 ron. Este si marfa chinezeasca la preturi asemanatoare, dar o deosebesti tu la fata locului, se vede de la o posta diferenta. De fapt, daca intrebi pe sleau te ajuta vanzatoarele, sunt dragute si iti spun exact ce vrei sa stii, eu am fost multumita de ele.

Exista si marfa turceasca de calitate tot acolo (piele interior-exterior, ortopedic, pernute), de la firma Sibel, spre exemplu.

O parte din marfa italieneasca scoasa din fabricile care produc pentru Italia se gaseste si in magazinul Bucur (Obor), dar nu atat de variata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

eu am gasit intr-un magazin no name ghetute de iarna, din piele, foarte frumoase si usor de incaltat, cu 50 de lei.

cam acelasi lucru dar de firma vazusem cu 190 de lei... la mini blu.
pentru un sezon mi se pare exagerat.

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://b1.lilypie.com/hQRfp2.png

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Depinde si unde stai... eu n-as veni din titan pana in miliari pt. o pereche de incaltari...

Deobicei iau de la Reno din Auchan - Iris Mall... au diverse natii de incaltaminte... diverse marci cunoscute... si mai ieftine, si mai scumpe... si din piele, si din diverse materiale rezistente la apa... nu mai retin cum se numesc
http://www.reno.de/index.php?id=1&L=1

Sau mai iau de la Deichmann din Carrefour - Grand Arena Mall... la fel... si mai ieftine, si mai scumpe
http://www.deichmann-incaltaminte.ro


Si mie mi se pare cam mult 270 ron pt o pereche de incaltari pt. un copil... le poarta o iarna... Anul trecut am dat vreo 170 ron pe o pereche de cizme ... si tot mi s-a parut muuult ... dar au rezistat... si arata f. bine, chiar daca le-a purtat in mare parte doar pe alea... insa acum ii sunt mici...



CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Eu i-am luat lui bebe incaltaminte si din Obor (o firma turceasca) si din Titan (Primigi) si din Mini blu (Geox-super buna incaltamintea dar cam scumpa) si din Mall -trebuie sa cauti mai mult ca uneori nu gasesti marimea.
Nu imi par deloc scumpe cele de 270 Ron deoarece si noi dam cam intre 150-300Ron /pereche tinand cont ca uneori dam pe jucarii mai mult si plus de asta e si copilul un membru al familiei si merita toata atentia.
O singura data i-am luat niste ghetute ieftine imblanite, copilul nu zicea nimic afara si cand am intrat in casa am observat ca avea piciorusele inghetate -le-am aruncat si de atunci am hotarat cu sotul ca nu mai facem economie la incaltari (medicamentele oricum costa mai mult).
Chiar daca le poarta un sezon si raman in perfecta stare le dam prietenilor sau celor fara posibilitati materiale.
Inca un pont -eu ii mai cumpar incaltaminte la sfarsit de sezon pentru anul urmator (la pret redus) si intotdeauna are 2 perechi/sezon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

In prima iarna in care a avut nevoie de incaltaminte i-am luat de la O'Neill (prin sept din colectia veche cu 60 ron) calduroase dar ... cam grele cizmulitele.
In anii urmatori (3 la nr) i-am cumparat de fiecare data Geox de la Mini Blu (au modele mai multe decat la mag Geox - Otter) cu 200 in 2006 pana la 245 in 2008. Anul acesta vom vedea cat costa dar TOT Geox ii iau pt ca sunt ff usor de incaltat, arata fff bine, se intretin fff bine si usor, dar cel mai important, oricat a stat incaltat cu ele (afara sau chiar si in interior cand nu erau conditii de descaltat) nu i-au transpirat piciorusele si nu i-au inghetat niciodata. Sunt usoare in comparatie cu majoritatea, sunt impermeabile, respira f bine picioarele cu toate ca nu sunt din piele. Pentru alt fel de incaltaminte eu, personal, nu accept pt familia mea decat piele in interior (normal, exceptie fac papuceii de plaja, piscina care sunt doar Crocs si pantofii pentru sport).

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bursucelu spune:

Multumesc mult fetelor de recomandari,am sa merg sambata la cumparaturi sa vad ce-i gasesc si am sa va spun si voua.gabitza mie mi-a fost teama sa-i cumpar la sfarsit de sezon pentru ca nu stiu ce marime va purta la anu.Hainutele intradevar cumpar foarte multe la sfarsit de sezon...dar la incaltaminte nu am curaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Citat:
citat din mesajul lui maminuta

Lidsta,fie-mi iertata interventia,insa oricit de multi bani as avea,270 ron o pereche de cizmulite pe care le poarta un sezon,mi se pare ..cam mult.
Nu folosesc produse din zona ieftin si kitch,dar 270 ron...too much.Parerea mea.
Revenind,Bursucelu,eu i-am facut Dariei niste cizmulite beton si ghetute la comanda la un Domn care locuieste undeva in Drumul Taberei.E iscusit tare.Si 2 perechi de ghetute plus 2 perechi cizmulite,din piele interior exterior ,m-au costat 450 ron.
Adaosurile practicate pe segmentul incaltaminte copii mi se par in unele situatii ...de-a dreptul exagerate.

Maminuta,mami de Dariuca

Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt


Maminuta, intru-cat nu ai PM activat te rog aici sa-mi dai si mie datele acelui domn, eventual pe PM

Bucurie!

Mergi la inceput