Humana sau Milumil?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns popescudora spune:

Piticul meu a inceput cu NAN care nu i-a priit deloc, apoi milumil si pe la 8-9 luni Humana. Dupa 10 lapte de vaca. Am schimbat Milumil cu Humana din motive ca nu am gasit milumil o perioada. Sunt la fel de bune. Sibcer mai multa incredera am in milumil. N-as sti sa explic de ce, mi se par mai profesionisti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Puiului meu, i-am dat prima data PRENAN, am continuat apoi cu NAN 1 si ne pregatim sa trecem pe NAN 2. NU am avut nici un discomfort de la el si pot sa spun ca la baut cu ff mare placere, acum la 5 luni jum, baietelul meu are 9100gr si 72 cm.
Cunosc multe mamici care dau NAN copiilor lor si nu au avut probleme, poate sunt puiutii vostrii mai sensibili???

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

nu e neaparat chestie de sensibilitate - doar ca fiecare formula e diferita si unii reactioneaza bine, altii nu. ca stiu de multi copii constipati u nan, da si de multi care au crescut bine si fara probleme cu el.

important e sa gasim ce merge cel mai bine pentru copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

AM GASIT PE NET DIVERSE RASPUNSURI LA REFUZUL DE LAPTE:
Nu-i mai place laptele. Ce sa fac?

Se poate intampla ca imediat dupa ce incepi diversificarea puiul sa refuze sa mai bea laptele pe care pana acum il savura.

Gusturile noi, mult mai parfumate, sunt de vina. Dar exista solutii: incearca sa-i dai lapte cu gust de banana sau de alte fructe. Sau in lapte pune o masura de cereale cu fructe si ofera-i-o copilului la masa de seara.

Nu uita ca nu este recomandat ca micutii sa aiba mai mult de o masa de cereale cu lapte pe zi. Daca totusi refuza cu indarjire laptele, lasa-l cateva zile fara sa-l obligi sa bea.

Poti doar sa incerci sa-i dai biberonul si, daca refuza, nu-i mai da in ziua respectiva. Pentru a-i oferi totusi copilasului o sursa de calciu, fa-i in casa branzica de vaci cu fructe sau ousor. Daca ii place banana, ii poti face branzica de vaci in care pui banana. La inceput mai multa banana si mai putina branzica si apoi echilibrezi compozitia.

Mergi la inceput