analize medicale *nedureroase* pentru copii

analize medicale *nedureroase* pentru copii | Autor: Kehleyr

Link direct la acest mesaj

Buna,

Exista pe undeva prin Bucuresti un loc unde sa se poata face analizele de sange ale copiilor fara sa le recolteze din vena? Stiu ca in strainatate este suficient sa se faca recoltare din deget dar am inteles ca e nevoie de niste aparate si reactivi speciali destul de scumpi, si ca nicaieri in Romania nu s-ar fi investit in asa ceva.

Mi-e groaza sa traumatizez copiii cu recoltarea din vena, am facut-o de doua ori si a fost cumplit pentru ele.

Multumesc,
Dana

It is a truth universally acknowledged, that a single man in possession of a good fortune, must be in want of a wife.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Din cate stiu eu, din deget nu-ti poate face decat hemograma, grupa sanguina si cam atat. Sper sa nu gresesc.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput