A folosit cineva...? (tot despre celulita)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Lia nu stiu sa-ti spun.... Ei au filiala si in Elvetia. Eu mi-am comandat catalogul de produse acasa si cand vreau ceva fac comanda si gata. (numai ca se misca taaaaare greu)....
Vezi la adresa pe care ti-a dat-o Reli daca nu au si in Japonia....

Adela

Puteti spune despre mine tot ceea ce doriti, dar nu mă puteti împiedica să fiu ceea ce sunt - Pasteur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Multumesc,Reli.In seara asta,dupa ce adoarme iepu' ma apuc de lucru.


Lia&Andrew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Adela, mercic.Se pare ca n-au in Japonia, dar nu-i nici o problema, ca se pot comanda din US.


Lia&Andrew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Reliana,hop si eu cu o intrebare.
Eu sint o veche clienta a magazinului YR,dar cu celulita nu am avut trebi decit acum,dupa ce am nascut.In fine,dupa ce m-am plimbat kilometrii cu caruciorul s-a mai estompat.
Am cumparat gelul respectiv(Intensiv-Patch-Gel)dar nu scrie cite minute lasi pelicula dupa ce o aplici pe locurile cu pricina.Deci,te rog,spune-mi tu,cite minute il lasi ?
Da,parca Adela spusese ca machiajul,rujul si rimelul de la YR,gama Luminelle nu sint bune.Asa e,cel putin eu saptamina trecuta am primit un rimel si un ruj de la ei...dupa ce l-am folosit m-au usturat ochii vreo 2 zile si rujul nu e suficient de gras,nu se intinde bine pe buze.
V-am pupat si spor la indepartat celulita!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reliana spune:

Alina, il lasi pe tine, gelul se face ca un filmulet si nu-l mai simti, nu trebuie sa-l dai jos pe timpul zilei, doar seara la dus se indeparteaza f usor cu apa! Si pe mine m-a intrigat chestia asta, dar sincer e ca un body lotion, nu se simte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:


Alina, eu sunt clienta la Yves Rocher de 4 ani...
Nu mai cumpara produse de machiaj, ca sunt extrem de proaste!
Ce e bun la ei: gelurile de dus (din plante: lavanda, iasomie, mimoza, oranger, roze), cremele pentru corp, picioare, miini... apoi, au o gama simpatica pe baza de lavanda (creme, uleiuri esentiale, pastile efervescente pentru bai de picioare), iar eu am cumparat pentru tot de la ei, produsele din gama HAMAMELIS BEBE (crema de corp, crema pentru schimb si gel-sampon pentru baita).
Si crema Hamamelis pentru oameni mari e foarte buna.


O&A


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Otilia,multumesc mult de informatii,esti o draguta.
Nu am cumparat rimelul si rujul ci pur si simplu le-am primit cadou(eu cumpar de un an si ceva si am un card pe care cumpar cu 50%reducere si uneori mai primesc cite un cadou...desigur,cite un kitsch acolo,o esarfa de plastic,niste elastice de prins parul,o bratara de tabla si din astea).In fine,m-am mirat ce proaste sint...am crezut ca m-am pricopsit cu ceva la ochi pt ca ma usturau ingrozitor.
Nu am probat produsele de bebelus,dar cind merg saptamina asta,cumpar si eu toata gama.Eu am folosit cele de la Bübchen si Penaten si am fost multumita dar acum facem schimbari.
Dadada,imi plac mult produsele de ingrijit corpul de la ei.Si cremele de miini mi-au facut tare bine pt ca saptamina trecuta din exces de zel,am spalat ceva cu clorix si m-am ales cu niste iritatii de eram gata-gata sa merg la medic.
Pupici Adelitei!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papy spune:

si eu folosesc produse yves rocher si sunt tare multumita de ele,pe deasupra aici in ca sunt ieftine in comparatie cu alte firme,si chiar mai bune....nici eu nu folosesc produsele de machiaj de la ei dar cele pentru demachiat chiar le recomand...eu sunt mai sensibila la ochi daca ma dau cu fard si nu stiu de ce pt ce nu am fost la derma sa ma interesez ....si mi-am luat un demachiant pt ochi sensibili si tare bun este(culoare verde) ca au mai multe feluri...aici i-ti dau un cadou in fiecare luna daca esti membru YR .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

.....si iarasi despre produsele YR. In sfasit cineva care mai gandeste ca mine (Alina si Otilia). Eu am scris intr-un mesaj anterior ca nu-mi plac fardurile si oja de YR (am scris exact care anume ca sa nu par deplasata ). Produsele de ingrijire sunt bunicele, sa zicem, pentru faptul ca sunt ieftine si calitatea e comparabila cu al produselor mai scumpute. Asadar cu gama de ingrijire sunt multumita in general ....

Adela



Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Reliana,multumesc foarte mult pt informatii,de miine ma apuc de treburi.
Te pup si nastere usoara,

Alina

Mergi la inceput