Caca cu urme de zat de cafea

Caca cu urme de zat de cafea | Autor: ioana3012

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,
Fetita mea de un an si opt luni, de 4-5 zile face caca cu urme de zat de cafea.
M-as bucura sa primesc orice sfat de la mamici care s-au confruntat cu asa ceva.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Si cum ai ajuns la concluzia ca in caca se gaseste zat de cafea?

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ia caca ala si arata-l pediatrului. Presupun ca arata "ca un zat de cafea" si din lunga si neplacuta experienta pe care o am cu fi-miu cred ca e oproblema cu stomacelul (intoleranta alimentara, alergie, orice poate fi) trebuie sa stii si ce a papat copilul...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Arata ca zatul de cafea? Sau tu crezi ca este zat de cafea?
Si de la banane apar niste puncte mici si negre in kk.
Stii ce a mancat bebe? A avut si alte manifestari? S-a schimbat frecventa cu care iese afara?

Singurul sfat posibil pe care l-ai putea primi aici e sa mergi la pediatru, si sa faci un copoparazitologic, sau asa ceva, iti spune pediatrul mai exact.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Da da..banana face dinastea....si noi ne-am speriat la inceput pana ne-am dat seama.
Sau mai vezi ficatelul de pui...
Sau mai bine medic...

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Neaparat trebuie sa mergi la un pediatru. Scaunul cu aspect de zat de cafea poate insemna o hemoragie digestiva de mici dimensiuni. Aspectul este dat de sangele digerat. Poate nu e cazul vostru dar obligatoriu trebuie vazut copilasul de un medic.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Si ingerii au nevoie de ajutor...
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Exact ce a zis puisorul stiu si eu. Scaunul cu aspect de zat de cafea poate insemna o sangerare la nivelul stomacului!!! Cat mai repede la medic cu un pampers plin ca sa vada ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Noi aveam pampers normal, aspect normal al scaunului si totusi pe la fundulet urme de firicele f f mici ca de nisip negru. Nu era sigur o sangerare abdominala pentru ca scaunul arata normal, iar urmele ca de zat de cafea erau mai mult pe piele, langa fundulet, le stergeam bine cu servetele. Nu as vrea sa te induc in eroare sau sa nu te trimit la doctor dar singura alaturare pe care noi am facut-o a fost cu banana si cu cerealele instant pe care i le puneam seara la culcare in biberon (de obicei Milupa 7 cereale sau orez simplu). Intr-adevar aratau ca niste firicele de nisip, sau zat de cafea, dar erau total inofensive. am si probat treaba, cum nu puneam cereale in lapte cum dispareau punctuletele mici si negre de pe fese. Sper sa fie si la voi la fel si cu aceeasi rezolvare, adica sa nu fie ceva mai grav. Eu am aratat pampersul si pediatrului, i-am facut si analiza coprocitologica si a iesit ok, poate ar trebui sa urmati aceeasi cale sa va linistiti complet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

ioana3012 te rog daca poti sa-ti activezi PM. Vreau sa te intreb ceva.
merci mult

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

buna ioana,

calmeaza-te putin si gandeste-te bine : ce anume s-a schimbat in alimentatia fetitei in ultimele 4-5 zile ? ai introdus ceva nou sau ai schimbat o anumita marca de produs cu alta ?

asa cum au mai spus si alti useri, poate fi de la cereale si/sau banana. mai pot fi fibre alimentare nedigerate, de ex daca ii dai paine integrala sau cu graham, seminte, secara, etc. sau de la iaurt cu cereale/musli (daca ii dai asa ceva, desigur).

pentru linistea ta, si eu cred ca ar fi bine sa ceri sfatul medicului, dar sa-i duci si o mostra (in pampers sau in recipientul pentru coprocultura)

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Corina, Ioana a postat primul mesaj pe 1 septembrie...adica acum aproape 2 luni...sincer...cred ca s-a rezolvat problema pana acum

Raluca mami de gargarita Andra-Bianca
DN 26.12.2008

Mergi la inceput