Liceul Gh.Lazar din Bucuresti?

Liceul Gh.Lazar din Bucuresti? | Autor: ioanau

Link direct la acest mesaj

A terminat cineva liceul Gh.Lazar din Bucuresti? Eu am terminat in 1992 real (mate-fizica). Hai ca v-astept sa ne amintim impreuna de profesori si de plimbarile prin Cismigiu.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Salut!
Eu am terminat Lazarul in 1990. Cineva din generatia asta pe aici ?
Aurora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanau spune:

quote:
Originally posted by otau

Salut!
Eu am terminat Lazarul in 1990. Cineva din generatia asta pe aici ?
Aurora



Buna Aurora!
Fostul meu prieten (pe care l-am cunoscut in liceu, era cu 2 ani mai mare decat mine) a termninat in 1990, mate-fizica, il cheama Tulea Valentin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iamona spune:

salutare eu am terminat in 1991..mate-fizica clasa lui chelu iunian de fizica ...de fapt bordeianu ne-a fost dirig ultimii 2 ani
in 1990 a terminat o prietEna buna de-a mea OANA DOBRESCU si ionut prodan ii stii?
de fapt si andreea esca nu?!!!!
m-am uitat mai zilele trecute pe site-ul liceului...se pare ca bordeianu e director...nu mai e KYEL(cu el am facut mate)
galaseanu inca e la engleza...desi nu de la el am invata engleza sa ajung in state...
tu ce profi ai avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

Salut!
Eu am terminat in 1993 tot mate-fizica, real. Mai e cineva?
Ioana, am o prietena care a terminat in '92 o cheama Ioana Badea, poate o cunosti...


Catrinel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanau spune:

quote:
Originally posted by Cat

Salut!
Eu am terminat in 1993 tot mate-fizica, real. Mai e cineva?
, am o prietena care a terminat in '92 o cheama Badea, poate o cunosti...


Catrinel


Buna Catrinel,
Badea a fost colega mea de banca. Din nefericire nu mai stiu nimic despre ea de vreo 10 ani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

quote:
Originally posted by ioanau

quote:
Originally posted by Cat

Salut!
Eu am terminat in 1993 tot mate-fizica, real. Mai e cineva?
Ioana, am o prietena care a terminat in '92 o cheama Ioana Badea, poate o cunosti...


Catrinel


Buna Catrinel,
Ioana Badea a fost colega mea de banca. Din nefericire nu mai stiu nimic despre ea de vreo 10 ani.


Ioana


Buna!
Wow Ioana, ce mica e lumea! M-am intalnit cu Ioana asta-vara cand am fost acasa. Daca vrei da-mi un PM si iti pot da nr. ei de tel.
,

Catrinel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanau spune:

quote:
Originally posted by Cat

quote:
Originally posted by ioanau

quote:
Originally posted by Cat

Salut!
Eu am terminat in 1993 tot mate-fizica, real. Mai e cineva?
, am o prietena care a terminat in '92 o cheama Badea, poate o cunosti...


Catrinel


Buna Catrinel,
Badea a fost colega mea de banca. Din nefericire nu mai stiu nimic despre ea de vreo 10 ani.





Buna!
Wow , ce mica e lumea! M-am intalnit cu asta-vara cand am fost acasa. Daca vrei da-mi un PM si iti pot da nr. ei de tel.
,

Catrinel




Ti-am trimis PM. Astept raspunsul tau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori spune:

fratele meu a terminat lazar in '90...
Bogdan Dumitru (Bogdanel)..si gasca lui..adi, grue(balanescu)...imi scapa acum...alte nume...

va pup corina

bb Bia si mami Cori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Salutare din nou!
Pentr Cori

Eu am fost colega cu Bogdanel. Nu mai stiu nimic de el. Pe 6 sep am fost la nunta la Bogdan Talasman si acolo m-am intalnit cu mai multi fosti colegi, printre care si Grue.

Pentru Iamona

Imi aduc aminte de numele Oana Dobrescu, dar nu mai fac legatura cu figura. Da intr-adevar eu am fost colega cu Andreea Esca, dar ea a fost la O si eu la I. Stiti ca ea a fost miss boboc in 1986 cand eram in clasa a IX-a.
Despre profi: matematica Ciobanu, fizica Harmata (in a XI-a si a XII-a; noroc ca in clasa a IX-a si a X-a am facut cu o super profa, care din pacate nu si-a putut pastra catedra de la Lazar si a ajuns la un liceu industrial-mare pacat!), geografie -Cruela (nu mai stiu numele real)si mai tarziu in clasa a XI-a si a XII-a Bordeianu, biologie -Tziplic, chimie-Boariu (care din pacate nu mai e printre noi; ea a fost diriga lui Dinu Pescariu), romana -Chiru, engleza-Sucu.

Astept mesaje de la lazaristi.
tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Am terminat si eu Lazarul in 1991 - Mate-Fizica la D.
E cineva din generatie in Forum?

Dalina

P.S. Si sotul meu la fel - am fost colegi de clasa.
Si am reusit sa pastrez legatura cu destui colegi din clasa - daca intereseaza.

Mergi la inceput