Reorganizare forum

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

quote:
Originally posted by vilma

Eu aproape ca nu gatesc niciodata (se pune daca fac mancare o data pe an? nu cred), dar as propune ceva de genul Secretele bucatariei, adica ce sa faci in caz ca se taie maioneza, aluatul, frisca, in general in caz ca gresesti ceva sau cum sa iasa galustele bune. Cand se pune laptele cald/rece....
Asta e propunere de la un antitalent veritabil care are norocul ca nu e obligata sa gateasca. Asa ca puteti sa n-o luati in seama, imi dau si io cu parerea la ce nu ma pricep...
Va pup.



...propunerea e binevenita si pentru barbatii care-si vira nasul prin oale si-si prind urechile!
Deci, sustin propunerea Vilmei!


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochinegri spune:

Retete specifice unor tari, de ex. chinezisme, japonisme, mexicanisme .... Apropo, n-avem fete din Spania pe forum ?


mama L care ar cocheta cu mancarurile chinezesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

"Modele de invitatii pentru mese festive, petreceri, etc."
"Aranjamente festive, decoratul meselor" in functie de eveniment(ex. farfurii albe cu bordura albastra, servetele albastre, vaze mici de cristal cu trandafiri albastri, etc, etc...)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

In rezumat:
Aranjamente festive
Bucatarie traditionala romaneasca
Bucatarie traditionala internationala
Secretele bucatariei
Retete rapide
Retete cu peste si fructe de mare
Retete hipocalorice
Dulciuri si prajituri
Retete vegetariene
Retete pentru diabetici (?)


Dar si mai utila ar fi reorganizarea la Parintii intreaba, unde sint chiar multe postari pe acelasi subiect si unde, de multe ori, un parinte panicat nu mai sta sa caute si posteaza direct un subiect nou, desi raspunsul exista deja, pe undeva in cele 147 de pagini..

Sanatate la bebei si mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pomeanm spune:

Buna tuturor!

Va urmaresc de multa vreme, dar cum inca nu am experienta ca mamica doar am ascultat sfaturile voastre invatand din fiecare cate ceva, facand din acest loc o prezenta zilnica primita cu drag in viata mea.
Vazand insa ca doriti o colaborare din Spania, mi-am luat inima-n dinti si iata-ma-s... puteti conta cu mine pentru capitolul "Bucatarie Traditionala Internationala". La asta imi merge destul de bine si cred pot contribui cu cate ceva.
Salutari la toti si pe curand!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

parpalakule ai rezumat bine dar cu o scapaciune
adica retete de hranit cupiii nostri cu figuri si plini de mofturica de vreo saptamana ingerasul meu pe care l.am laudat atata vreme s.a transformat intr.un exemplar al categoriei sus mentionate
So,cred ca un capitol cu mancare pt puradei pe categorii de varsta este excelent,mai ales pt mamici puturoase intr.ale bucatariei si care colac peste pupaza vor sa scape si de borcanele
multumesc frumos

pt fetele care viziteaza des bucataria forumului si mai stiu care si pe unde sunt...ceva papica pt 11 luni se gaseste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Aici gasesti retete, majoritatea sunt clasificate pe varste:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3532

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pengunica spune:

Stiu ca mai toata lumea de aici au bebei si principalele retete sunt pentru ei dar as vrea si eu o reteta pt oameni ,,mari,, si ca sa fiu mai explicita imi spune si mie cineva o reteta pt muraturi[,castraveti,varza,conopida.etc...][Va rog frumos pt ca se apropie anul nou si tare as manca cateva langa o fripturica buna! Va multumesc!/b][/b][b][b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pengunica spune:

nu stiu daca acest subiect isi are locul aici sau trebuia postat la propuneri ,pt ca sunt noua pe acest site ...daca am gresit imi cer scuzele de rigoare si rog moderatorii sa nu-mi dea vre-o biluta neagra. Multumesc pt intelegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Aici gasesti retete de muraturi:


http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=13975

P.S. Pe acest forum gasesti diverse retete, atat pt. bebelusi cat si pt. cei mari. Totul e sa cauti un pic.

Mergi la inceput