Mercurialis Salbe-crema pt. decalotare

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mada, felicitari! eu inca il mai dau pe teo, am redus, acum il dau 1 zi da, 2 nu, ca sa fiu eu sigur ca va ramane asa .

sfat pt cine vrea sa comande: sa ia tub mic, implicit si cheltuiala mai mica, caci mie mi-a fost suficient aproximativ 1/3 din cel de 100 gr. deci cel de 30 gr cred ca e f bun.

daniela, nu am folosit o tehnica speciala...puneam pe deget crema cam cat o bobita de mazare, apoi o intindeam pe putzica, de la baza pana la varf si masam putin, dinspre varf spre baza, fara sa trag. eu l-am dat si pe varf, nu cred ca are cum sa se infecteze de la ea, caci ea de fapt se foloseste pt a dezinfecta si cicatriza ranile.

miriama, baieteii nedecalotati sunt mai predispusi la infectii urinare, plus ca la unii se acumuleaza smegma sub piele, se intareste si se poate infecta. oricum, metoda aleasa de noi este cea mai blanda si lipsita de discomfort.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Dragi mamici,cum mai stati cu decalotarea?Este eficienta crema?
Noi asteptam niste musafiri din Germania luna asta si ne gandeam sa-i rugam sa ne aduca si noua crema,asta in cazul in care la voi a avut efect...
Apropo,intrebare pt fetele din Germania:se poate achizitiona crema din farmacie fara reteta?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Da Flori, este f eficienta.

Nu se ia pe reteta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxyn

Da Flori, este f eficienta.

Nu se ia pe reteta.


Multumesc mult O sa-i rog sa ne aduca si noua,sper sa avem rezultatul dorit,pentru ca pediatra mereu imi spune ca are fimoza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Il dau si eu pe Andrei cam de 15 zile.
In cit timp apar oare rezultatele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

georgeasca, la teo au aparut la 3 saptamani si atunci a fost...brusc

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

mi-a adus cineva Mercurialis perennis 10% de la Weleda.
e acelasi lucru ? pe internet am gasit doar informatii in limba germana
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Da, Simona, este aceeasi. Asa scrie si pe a mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Intrebare: numai in Germania se gaseste? in alte tari UE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielatt spune:

Eu am inceput sa o folosesc de 2 saptamani si...inca mai astept rezultatele. Fir-ar sa fie..poate fac eu ceva gresit?
Execut masaj de 2 ori pe zi, mai insistent dupa baita cand totul este muiat in apa.Poate trebuie sa fac mai mult timp masaj? Ce naiba, sper sa nu fiu eu aia mai paguboasa ! Sau poate ca trebuie sa mai am rabdare..fetelor, incurajati-ma ca atata speranta am pu in crema asta ! Matei este decalotat, in sensul ca se vede caputul, dar nu am reusit sa trag mai mult, din cauza ca de cate ori am incercat, s-a soldat cu sange si mi-e teama sa insist.
Asa ca, de la aceasta crema am asteptari mari. Gresesc fetelor undeva? Nu procedez corect? Orice..sfat e de mare folos.
Multumesc !!!

Mergi la inceput