Mercurialis Salbe-crema pt. decalotare

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielatt spune:

Mada, ce bine imi pare ca ai scris si asa ai readus subiectul pe prima pagina..
Azi intru si eu in posesia cremei si desi la Matei nu este asa o problema, vreau totusi sa-l vad decalotat complet.
Daca voi toate spuneti ca functioneaza, Slava Domnului, am mare incredere in crema asta.
Spuneti-mi insa, va rog mult, faceti masaj cu crema? Cum anume procedati la aplicare? adica cer cateva instructiuni de folosire.

Multumesc mult fetelor, mare lucru este sa ai de unde sa te informzi si cu cine sa te sfatuiesti.

Sa va creasca bb-ii sanatosi si voi la fel !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Cum se numeste aceasta crema miraculoasa?
Am si eu posibilitatea sa o procur din germania, dar nu prea am inteles care ii este denunirea exacta.

multumesc frumos pt intelegere si sanatate multa puiutilor vostrii

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

scuzati, am revazut titlul si am inteles

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Am reusit sa fac si eu rost de crema si deja o folosesc de citeva zile.
V-as intreba si eu despre "instructiunile de folosire", ca nu sint lamurita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielatt spune:

Eu deocamdata fac asa un masaj usor, pentru ca asa am inteles de la fete. Ma gandesc ca, ideea este ca crema sa intre in piele si sa o inmoaie...insa am nedumerire daca pot pune crema si pe caput, acolo unde vreau sa se desprinda. Oricum, prin masaj, tot ajunge crema in tesuturi, asa ca...sper sa procedez bine.
Poate mai intra fetele dragutele si ne mai lumineaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Mamici, eu n-am baieti, dar citesc si nu ma dumiresc... De ce e necesara decalotarea? Nu se realizeaza singura pana la maturitate? Eu am intrebat-o pe soacra-mea daca a facut si ea asta si s-a uitat la mine crucis si-a zis ca pe vremea lor nu era aceasta practica... si nici n-am sesizat ca ar fi ceva in neregula




"Arata-te puternic cand esti slab si slab cand esti puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielatt spune:

Pot sa raspund doar in numele tau nedumeririi tale.
Eu nu tin neaparat sa decalotez. Insa, cred cu tarie intr-o igiena foarte sigura care sa nu lase loc de eventuale infectii (asa cum am citit si auzit ca pot apare la baietei).
De aceea se face decalotarea, pentru a permite o igiena mai buna.
Adica eu cel putin asa vreau sa cred.
Ca medicii spun ca nu-i mai creste puta, ca i-se umfla ca un gogosar..asta nu pot sa afirm sau infirm.
Parerile sunt atat de impartite, incat fiecare mamica decide direct si personal.
Eu am decis de mult, si, daca tot fetele dragutele au spus de aceasta crema, cred ca este ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielatt

Eu deocamdata fac asa un masaj usor, pentru ca asa am inteles de la fete. Ma gandesc ca, ideea este ca crema sa intre in piele si sa o inmoaie...insa am nedumerire daca pot pune crema si pe caput, acolo unde vreau sa se desprinda. Oricum, prin masaj, tot ajunge crema in tesuturi, asa ca...sper sa procedez bine.
Poate mai intra fetele dragutele si ne mai lumineaza.


Eu, tocmai, am insistat la caput, ca acolo mi s-a parut important.
Nu stiu cum o fi mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielatt spune:

Mie mi-a fost teama sa dau pe caput..daca face vre-o infectie? Nici eu nu stiu cum e mai bine, dar sper sa procedam corect.
Astept sa vad cum arata starea "natiunii" deseara cand ajung acasa, si daca totul este ok, am sa insist si eu la caput.
Oricum, daca am rezultate imediate si vizibile, intru si va anunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Fetelor, de la ce varsta se incepe cu decalotarea? al meu puisor are 6 luni si cand l-a vazut dr. zilele trecute mi-a spus ca neaparat sa incep usor masajul pentru decalotare! mi-e cam teama sa nu-l ranesc, dar daca e musai...
Participam la concursul Klorane, ne-am bucura sa ne votati
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat+de+fericit+e+copilul+tau+KLORANE ad1 ad2

Mergi la inceput