Ajutor putulica umflata si rosie dupa decalotare c

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Chiar daca iti impartasesc nelinistea si neplacerile ce le citesc recunosc ca ceea ce ai scris in final din punctul meu de vedere este o aberatie:
" in Cta nu exista dr chirurgi buni!!! noroc cu forumurile!"

No offence!

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

babyyy , pune rivanol RECE, de la frigider, schimba compresa la feicare 20-30 minute.
cumpara o piscinuta colorata (noi avem cu thomas din Carrefour) dezinfecteaz-o si sa vezi balaceala in apa calda, cu jucarelele lui.
pontul cu rivanolul rece il stiu de la spitalul Grigore Alexandrescu din Buc.
mult noroc.!!!

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

Este vorba de doctori care nu isi dau interesu!!
Ii stiu pe toti care au program in spital si credema ca .. nu ai de unde alege!!
Noroc cu forumurile?exact:aici aflu si alte experiente/ce tratamente,sfaturi dau alti dr in astfel de cazuri.
In cazul nostru,desi am intrebat de nenumarate ori ce sa ii dam copilului,nici macar rivanol nu ni s-a spus.Iar interventia a fost facuta la o clinica privata unde chipurile isi dau mai mult interesu!
Nu am spus ca un forum poate inlocui un doctor!
Doar ca in astfel de cazuri esti legat de maini si de picioare si nu ai de unde alege.
Primul doctor chirurg care l-a vazut acum cateva luni,ahtiat dupa spagi ne-a zis "il dati o saptamana cu crema daca nu veniti la mine si il rezolvam.cu anestezie locala/generala sus in sala de operatie imediat!" A2a replica "avem experienta ii operam cum au iesit din masa!"

Imi cer scuze in fatza altor dr competenti insa aici nu prea ai de unde alege cand e vb de chirurgie infantila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Buna seara,

La ce varsta ar fi indicata aceasta decalotare?
Voi nu ati incercat dupa fiecare baita sa decalotati glandul, ca ajuta ff mult (asa am inteles de la mamicile din jurul meu care au baietei), am si eu un baietel, dar e inca mic, 2 luni, dar am inceput usor usor sa decalotez, ca sa se desprinda pielita. Acum ramane de vazut, sa mai creasca si sa vedem daca e nevoie de asa ceva sau nu?



Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

sa il tii sa faca pipi sub dus


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)


Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Hai sa-mi dau si eu cu opinia. Noi am inceput sa-l decalotam usor pe Vladut inca de la inceput. N-am fortat nimic, doar cit ne permitea pielicica. La un moment dat s-a dezlipit singura, atunci l-a durut putin, am fost la Grigore si ne-a spus sa punem comprese cu rivanol si crema Dermovate. Problema noastra pe urma a foss ca se tot lipea. Ma zapacise. Ideea era ca trebuie sa ai foarte mare grija dpa decalotare, pt ca riscul sa se lipeasca la loc e f mare. Mare grija la spalare, acolo sta toata "stiinta".
Va pup, sper sa rezolvati treaba repede si bine.

anca si Vladut... 06.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Fetele, va rog raspundeti-mi si mie, de la cate luni ati inceput sa faceti la baita decalotarea?
Chiar daca ma repet, mai spun odata ca am un baietel de aprox.2 luni, si nu stiu daca e indicat sa incep de acum, nu-i prea devreme???

Poate ma aude si pe mn cineva si imi raspunde.



Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

sori - intreaba pediatra copilului. noua ne-a zis la 2 luni si nu am ascultat de ea si i s-a inchis aproape complet, nu mai aveam cum sa ii facem acasa.

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://b1.lilypie.com/hQRfp2.png

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/


http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=256 daca doriti sa ne votati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Rivanol la greu si trece. Noi am mai dat si cu Bepanthen, cu galbenele nu prea am facut mare lucru.... am trecut si noi prin ceva asemanator (la noi a fost operatie cu cusatura si fire

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlahos spune:

Baiatul meu cel mare a fost in aceeasi situatie
l-am spalat cu musetel dupa fiecare urinare si-i puneam crema dupa a durat aproape o saptamina totul. nu uita sa decaloezi cind speli si-l dai cu crema ca eu n-am insistat si la 20 de ani ne-am dus iara la cutit
sophia si mami

Mergi la inceput