ii miroase gurita

ii miroase gurita | Autor: mihutza11

Link direct la acest mesaj

am observat de ceva timp ca ii miroase gurita.. parca nu intotdeauna la fel de tare, insa ii miroase.. prima data cand i-am spus sotului a zis ca mi se pare, dar acum a observat si el..
oare sa aiba legatura cu ce mananca? sau cu suzeta? sau sa fie altceva?


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Ar putea fi de la paraziti intestinali.
Fa-i coproparazitologicul. Daca iese pozitiv, prima oara, il repeti de inca 2 ori, cel putin.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Stiu ca a mai fost un subiect pe tema asta pe forum, il tot caut de cateva zile si nu il mai gasesc. Si la Chris de aprox 2 saptamani mi se pare ca ii miroase gurita...
Se spala pe dinti de 2 ori pe zi, e drept ca fara pasta, insa se spala.
Am vb cu pediatra, si la fel mi-a zis si ea, ca s-ar putea sa fie paraziti intestinali. Insa nu mi-a zis ca trebuie refacuta analiza...



Mami de
Chris (08.08.07) )

si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

Fetitei mele ii miroase gura cateodata, si de obicei este legat de episoade de caca mai moale sau lipsa pofta de mancare. Nu a avut niciodata paraziti intestinali, ca i-am facut serii de cate 3 coproparazitare de 7 ori in 2 ani care ii are....Deci probabil are legatura cu o indigestie, balonari, ceva ce a mancat..oricum probleme de digestie... Doctorul mi-a spus ca este legat de probleme in digerarea unor alimente mai "grele", din mom ce nu a iesit ca are paraziti. Dar nu persista mirosul, cateva zile max o sapt apoi trece...

Spre sa te ajute raspunsul...

Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)

Poze NOI cu...noi:)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trinity spune:

Mihaela, imi poti spune ce mananca Andra in mod frecvent?
Mirosul din guritza are foarte mare legatura cu alimentatia si digestia.
Eu ma specializez in nutritie in prezent si daca imi dai cateva detalii te-as putea ajuta cu cateva sfaturi.

Multa sanatate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Aici si aici poti gasi cateva raspunsuri.




Bazar pentru Mihaita

Bazar pentru Bogdan

Bazar pentru Sebi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

va multumesc mult pt raspunsuri..

Trinity Andra mananca de toate, mai putin lapte (de cand am intarcat-o nu bea decat o data noaptea ca nu vede ce bea).. nu stiu ce sa spun ca ar manca mai frecvent, pt ca incerc pe cat posibil sa ii dau de toate.. dar pana acum chiar nu am bagat de seama cand ii dau sa manance ceva si sa vad si cum ii miroase gurita..
Kid multumesc de link-uri.. eu nu stiu cum am cautat si nu am gasit.. aaaa.. ce tilica sunt am dat cautare numai la subiecte arhivate.. my bad

luni o sa mergem si noi la control si chiar am sa o intreb si pe pediatra sa vad ce imi spune.. nu stiu dar aici difera un pic si modul de abordare a problemei si parca sunt mai relaxati.. chiar sunt curioasa ce o sa imi zica..


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

mihu, si purandelul meu mai are cateodata un miros mai ciudat...sau poate are tot timpul dar cum nu e acasa nu sesizez...mie mi se pare ca e legat de ceea ce mananca...el mananca destul de des mancare din comert pt din astia mici...si daca ii dau "tuna with rice and veggie puree" de exemplu sigur nu vom sta bot in bot la pupaceala...miroase aia de te ia cu ameteala, si nu neaparat mirosul mancarii...dar ramane asa un miros de statut...ca sa nu zic cum pute cand iese pe partea cealalta.
Si alt moment cand are o respiratie mai urat mirositoare este cand mucozeste...dar atunci oricum arata ca un caine plouat asa ca nu mai am timp sa bag si asta de seama.

Si ai dreptate...lumea e relaxata si unde sunt eu si unde esti tu...dar intrebarea o poti pune...ca nu strica nimanui.

Ah da, spalatul pe dinti noi il facem seara folosind pasta de dinti...deja l-am antrenat mai rau decat pe cainele lui Pavlov...cum il duc la baie cum arata dupa periuta si striga dupa mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

In general cand au infectie in gat le miroase gurita.


Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Am avut si noi problema asta. Mirosul era urat si destul de puternic, se mai atenua la spalat pe dinti, dar nu disparea in totalitate. AM facut antigen giardia si coproparazitologic si ambele au iesit ok. Totusi, la sfatul pediatrei, i-am dat Helmiflores. I-am dat 7 sau 10 zile (sincer nu mai tin minte, scrie pe prospect), apoi pauza si inca 10 zile. Am luat si noi, cei din casa. Problema s-a rezolvat si nici nu a mai aparut de atunci (au trecut vreo 6 luni).Poze:
http://good-times.webshots.com/album/563179628WAusaK
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

multumesc si pt restul raspunsurilor!

da Gecko si noi suntem mega-fani spalat pe dinti.. ar sta intr-una cu periuta in gura.. asa mai miorlaie cand i-o iau..

oricum abia astept luni sa vad ce zice si pediatra..

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput