imbracaminte de la Z...

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

da poti.
in zilele de reducere, toate hainele din magazin se vand la jumatate de pret pt toata lumea.
am fost azi si reducerile sunt in perioada 11-17 ianuarie.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Poti merge in week-endul dinainte sa le alegi si le poti ridica in saptamana reducerilor, cum ar veni acum in ziua de 9 ianuarie, cel putin la Constanta asa e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

da, si eu mi-am ales hainute (la sugestia vanzatoarei, si n-am lasat niciodata bacsis si nici sume fabuloase) si merg sa le platesc si sa le iau saptamana viitoare.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Am fost ieri la un magazin Z sa cumpar un cadou pt baietelul nou nascut al unui coleg de servici. Am vrut ceva pt pana in 3 luni. Nu am putut alege decat o salopeta. TOATE hainutele erau culori inchise, terne : gri inchis, kaki, bleumarin sau niste camasute pepit verde (urat) cu alb. La fetite mai era ceva pata de culoare roz intr-o mare de hainute maro. Nu inteleg cum pot face doar asemenea culori. Si nici nu erau reduceri inca.
Am gasit intamplator magazinul bebeloo pe de pe Stirbei Voda. Intr-adevar minunat. Numai culori vii si reduceri de 50%. Au si site si alte magazine mai mari, cu mai multa marfa. Dar mi-a placut muuuult: toate, dar toate hainutele erau f colorate, o bucurie.


mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moss spune:

Hainute foarte frumoase si extrem de decente la pret gasiti la Smyk ( deschis in mall Cotroceni, chiar deasupra hypermarketului Real ).
Aici ar fi interesant de prins reducerile....

Imi doresc sa nu creada cineva ca ii fac reclama, dar am fost surprins placuta de calitatea si varietatea articolelor.
Avand sansa sa calatoresc foarte mult in afara tarii nu prea vizitez magazinele de la noi. Atunci cand o fac, insa, prefer:

Smyk ( intra pe primul loc - Atentie, la jucarii preturile suntexagerate )
Debenhams
Mark&Spencer ( preferabil la reduceri )
MotherCare numai la reduceri
C&A

Imi placeau foarte mult hainutele de la Orchestra dar au disparut de pe piata Romaneasca.

Despre Okaidi si Z nu pot spune decat ca promoveaza calitate slaba la preturi ridicole. Si mai au ceva in comun: culorile terne pe care nici eu la 32 de ani nu le-as purta.

Imi plac si cumpar hainute pentru copii de la Zara, Benetton, GAP dar numai din afara tarii si eventual la reduceri ( cand reusesc sa le prind )
Am vazut ca s-a deschis GAP si la noi, insa, preturile pe care le promoveaza sunt ABERANTE !!!!

Se intampla sa mai gasesc lucruri foarte dragute si bune calitativ in gama Tex a magazinelor Carrefour.

Gata ! Mi-am spus si eu OF-ul in legatura cu magazinele de pe la noi.

Numai bine si spor la cumparaturi.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Hainute Orchestra se gasesc la Miniblu

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mie preturile de la Miniblumi se par exagerate la toate articolele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:


Sincer, mie nu mie se pare corect cum procedeaza cei de la Z.
Nu inteleg care mai e rostul trimiterii acelor invitatii, pentru ziua X sau Y,daca cu o saptamana inainte este permisa rezervarea lucrurilor.
Eu am primit invitatie pentru 13 ianuarie dar stiind cum se procedeaza inca de anul trecut, m-am dus saptamana trecuta(deci cu 10 zile inainte de ziua anuntata) in Mall Vitan si am intrebat cand incep oficial reducerile.Vanzatoarea mi-a raspuns ca incep pe 11,dar ca pot sa-mi opresc cate lucruri vreau iar pe 11 sa vin doar sa le platesc.Bineinteles ca mi-am oprit, mi-a scris numele si telefonul pe eticheta ,iar pe 11 ma duc sa le iau.
Acum vreo doua zile ,avand drum tot pe acolo, am intrat sa vad daca n-a mai aparut ceva nou.Mi s-a raspuns ca alta marfa nu mai baga pana cand n-o termina pe cea existenta.Ce era mai frumos disparuse de pe rafturi.
Repet, nu mi se pare corect.Daca ma duceam pe 13, cand am invitatie ce mai gaseam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

eu cred ca asta cu invitatia e o supertehnica de vinzare

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moss spune:

Mami de Theo, tind sa cred ca cei de la Miniblu aduc produse Orchestra "cu sacosa" Sau aduc doar outfit-urile. In pus, preturile celor de la Miniblu pentru aceste produse depasesc limita oricarui bun simt, intrecandu-i si pe cei de la MotherCare. Pe langa problema preturilor mai este cea a marimilor si a diversitatii: forte putine ! Nu stiu cate dintre voi isi amintesc magazinul Orchestra din Carrefour Orhidea.

Astazi, am ajuns din nou in mall Cotroceni pentru ca trebuia sa schimb niste bascheti pe care ii cumparasem Alexiei ( erau superbi ) si nu i se potriveau. Sunt reduceri la Smyk. Am cumparat asa:
salopeta-rochita jeans: 39 ron
salopeta-rochita : 48 ron
pantofi piele: 62 ron
bluzite cu maneca lunga: 27 ron
bascheti: 27 ron

Toate produsele sunt superbe si f bune calitativ. Sunt un serios concurent pentru Debenhams si MotherCare.
Am intrat si la Waikiki unde te umpli de viata cand vezi culorile vii si vesele ale hainutelor ( asta apropos de hainutele de la Z si Okaidi ). Totusi preturile sunt usor mai maricele si nu prea am gasit produse mai de primavara.
Aici reducerile tin pana pe 15 Ianuarie.

Cele care va mai plimbati prin oras zilele acestea, ma intereseaza si pe mine cand apar reducerile la Humanic si Deichman si daca merita atentia. Eu vreau pantofi de primavara.

Duminica placuta tuturor.

Cristina si Alexia ( 5 ani )

Mergi la inceput