imbracaminte de la Z...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fiona67 spune:

Danat, Z ca si multe magazine de brand din Romania iti ofera un formular de completat si astfel ajungi in baza lor de date si esti la curent cu promotiille. Si eu l-am completat anul trecut si nu mi-a venit nimic, sa vad acum daca e ceva in cutia postala...ca am mai completat un formular!

Oricum, din fericire am aflat de la voi data discount-urilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkie_pie spune:

Sunt de acord cu Danat ca acest stil de a anunta in privat anumite persoane este jignitor si neprofesionist.Nu numai despre discounturi sunt anuntate aceste persoane ci si cand soseste ceva marfa mai acatarii,stiu asta de la o prietena care obisnuieste sa lase bacsisuri grase de fiecare data cand cumpara de la ei.Eu,desi merg aproape saptamanal la Z in Unirii(de fapt la etajul 3,nu in mod special la Z),pt.ca lucrez in apropiere,nu am reusit decat f.rar sa gasesc ceva pe gustul meu sau marimea care imi trebuie iar raportul pret-calitate lasa de dorit.La fetite,culorile sunt aiurea,terne si spalacite,body-urile "grain de ble"se scamoseaza ca si ciorapii chinezesti din piata,iar o caciula pe care am luat-o pt.fratele ei s-a rupt pana acasa,a trebuit sa merg a doua zi sa o schimb(asta prin februarie),iar acum o luna s-a rupt din nou cand am spalat-o.Am intrebat-o odata pe o vanzatoare cand primeste marfa,indignata fiind ca nu gasesc nimic marimea fetitei mele,nici body nu aveau atunci decat vreo 3 marimea ei si albe,si mi-a raspuns "pai chiar azi am primit!"Posibil sa fi primit,dar cred ca anunta doar clientii ce le lasa bacsis despre modelele sau marimile ce ii intereseaza,noi plebea sa luam ciurucurile ce raman.Eu personal prefer magazinul COCCODRILLO,care e tot in Unirea,acolo chiar e imposibil sa pleci cu mana goala,au atatea modele si culori vii si atragatoare, incat musai cumperi ceva.Practica asta a magazinelor Z mi se pare identica cu ce se intampla inainte de 1989,cand se vindeau pe sub mana tot felul de produse.Nu pot sa spun decat ca ar trebui sa le fie rusine celor din conducerea firmei ca promoveaza sau tolereaza asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui fiona67

Danat, Z ca si multe magazine de brand din Romania iti ofera un formular de completat si astfel ajungi in baza lor de date si esti la curent cu promotiille. Si eu l-am completat anul trecut si nu mi-a venit nimic, sa vad acum daca e ceva in cutia postala...ca am mai completat un formular!

Oricum, din fericire am aflat de la voi data discount-urilor!


fiona67 (frumusel nick ti-ai ales ) sa stii ca eu nu am primit, cand am mai cumparat de la ei, asta acum vreo 3-4-5 ani, nici un formular, nici intrebata nu am fost. Nu stiu pe ce criterii se dadeau aceste formulare spre completare. Si chiar nici nu le-am dus lipsa, ca probabil altfel, as fi intrebat
In al doilea rand, aceasta procedura de marketing exista si aici, cine doreste isi face card pt compania respectiva si pe baza lui beneficiaza de reduceri (de ex daca achiti cash ai 2% la orice cumparare), sau odata pe trimestru primesc acasa un cupon cu o suma reprezentand 5% din valoarea cumparaturilor din trimestrul anterior si pe care trebuie sa-l folosesti intr-o luna maxim...exista forme nenumarate. De asemenea, sunt anuntata ca de la data de..incep reduceri la nu shti uce articole, dar asta se anunta si prin presa, si pe geamul magazinului, deci nimic secret.
Cred ca un magazin stil Z aici si-ar indeparta clientii si nu invers.
Nu mai stiu cat costa acum, dar acum vreo 2 ani un amarit de body la Z ajunsese pe la 20 ron (ceea ce atunci era ceva mai mult de 5 Euro) prea scump pt ceea ce reprezinta in fond. Iar la C&A (care stiu ca s-a deschis in Buc) exista body-uri incepand de la 2,9 Eur...





Dana mama lu'Radu Stefan

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"




Hobby


www.youtube.com/watch?v=XhSx8uKdD5o" target="_blank">Melodia mea de azi :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

invitatiile astea nu au nicio valoare...

primesc de ceva timp, daca ma iau dupa data recomandata nu mai gasesc nimic, nicio soseta ...
Va recomand sa va duceti cu o saptamana inainte de data indicata pe invitatie

Si oricum reducerile sunt pentru toata lumea, nu iti cer invitatia cand platesti produsele....

mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fiona67 spune:

Eh, n-am primit nici o informare de la ei ca ar avea promotii, si am completat 2 formulare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fiona67 spune:

Anacami, or fi reducerile pt toata lumea, vorba e sa stii data...Acum sunt "promotii" si asta pt ca, legal, nu pot intra in perioada reducerilor inca. Atunci cand sunt reducerile oficiale chiar ca te duci degeaba!
Mie imi place sistemul Debenhams, periodic au "promotii", si te anunta prin mail si SMS. Partea proasta e ca niciodata n-am gasit ceva deosebit si n-am luat nimic pt pusti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Eu i-am luat lui Andrei body-urile cu scris de la Z si dupa 2 spalari am constatat ca s-au descusut.
Mi se par de proasta calitate asa ca nu am sa mai cumpar de la ei.
Deci o .

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicolest spune:

Au inceput reducerile la magazinele Z. Azi am cumparat hainute cu 50% mai putin decat pretul afisat pe eticheta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

da, au inceput de azi. am fost si eu si i-am cumparat fetitei cateva bluzite, pantaloni scurti si o rochita. body-urile, in general imi plac, i-am luat si eu mai multe si se spala f bine, nu s-au scamosat si nici nu iese culoarea la spalat. eu ii spal toate body-urile, indiferent de culoare(de la alb la negru) impreuna.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Fetelor, imi spuneti si mie la care magazine ati fost? Si daca stiti la care au mai multa marfa?

ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005).
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#

Mergi la inceput