Dozare anticorpi rubeola!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Nana, eu am facut analiza respectiva in nov 2007, cand eram insarcinata in luna a patra. Ginecologul meu a vrut sa se asigure ca am anticorpi, pentru ca lucram in colectivitati mari.
IgG-ul avea valoarea 129, adica anticorpii erau prezenti in urma unei infectii mai vechi sau a vaccinarii (de care mama nu-si aminteste; nu-si aminteste insa nici sa fi facut boala).

Fa dozarea si scapa de grija.

sanatate!


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Acum ca ai scris, Mihaelka , intrebarea mea este: ce valoare trebuie sa aiba IgG-ul ca sa am anticorpii si sa stau linistita?
Ia sa dau si un google.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!
Stelele care cad, nu pier! Stelele care cad, se duc pe un alt cer!Ramas bun, steluta iubita si scumpa, Emma!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici scump!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexpa spune:

laboratorul iti specifica valorile pentru pozitiv si negativ. cred ca difera de la un lab la altul, depinde ce tehnica au.
au intelesesem ca tu nu ai anticorpii si ca tre sa faci vaccinul. de asta incercam sa+ti explic ca, chiar daca faci o forma de boala in urma vaccinului nu esti contagioasa pentru cei din jur
oricum fa analiza si daca ai anticorpii IgG pozitivi stai linistita.
oricum cred ca trebuie sa faci din nou toate analizele, nu numai pt rubeola, in vederea lui bebe 2. intreba si pe medicul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

eu nu facusem rubeola, vroiam sa facem bebe si d-na dr a zis ca cel mai bine sa fac vacinul inainte - timp de 3 luni nu ai voie sa ramani gravida !!!
dupa vaccin valoare a fost 88
scria asa negativ 0-4.9, neconcludent 5-9.9 , pozitiv peste 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc

Acum ca ai scris, Mihaelka , intrebarea mea este: ce valoare trebuie sa aiba IgG-ul ca sa am anticorpii si sa stau linistita?


Din cate stiu eu - m-am uitat peste rezultate si am descifrat 'legenda' - peste 15.

Sanatate maxima!


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Va multumesc din suflet!
Multa sanatate tuturor!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!
Stelele care cad, nu pier! Stelele care cad, se duc pe un alt cer!Ramas bun, steluta iubita si scumpa, Emma!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici scump!

Mergi la inceput