Unde ati facut analize inainte operatiei(polipi)

Unde ati facut analize inainte operatiei(polipi) | Autor: mar_gia

Link direct la acest mesaj

Ne-am programat pt consultatie la dr Ursuleanu la Budimex. Daca se confirma ca e vorba de polipi, probabil ajungem la operatie.
Nu am un set de analize actuale pentru Alex, se pot face in spital in functie de ce spune dr ?
Exista in spital sau in apropiere de Budimex vreun laborator privat bun? Nu suntem din Bucuresti, am vazut pe site la Medlife o asociere cu Budimex, dar nu m-am lamurit daca e centru de recoltare Medlife langa sau in cadrul Budimex.
Sunt ingrozita de anestezie, unde se face analiza pentru depistarea unei eventuale alergii la anestezic ?
Cred ca cel mai bine ar fi sa pot face analizele imediat dupa consultatie, nu pot sa-l tin atata vreme nemancat si fara apa.
Alex are aproape 6 ani si mi-e cumplit de frica daca trebuie sa-l operez.
Multumesc pt raspunsuri
Marina, mami lui Alex

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

In primul rand, nu cred ca trebuie sa te sperie asa tare o eventuala operatie, nu e deloc asa complicat cum pare la prima vedere, dupa cateva ore poti pleca acasa.
Analize, daca se hotaraste pt. operatie, iti va indica medicul ce trebuie facut si eventual unde, banuiesc ca nu-l vede si-l baga direct in sala. Evident ca au laborator in spital. Anestezia se face pe masca si e usoara, operatia dureaza cateva minute. Daca-l opereaza oricum o sa-ti spuna sa nu-i dai sa manance si sa bea de cu seara.
Noi l-am operat pe David de polipi la 5 luni si de amigdale la 4 ani, tot la Budimex dar la dr. Gheorghe.
Bafta, poate totusi n-aveti nevoie de operatie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Marina, analizele preoperatorii se fac chiar la spitalul unde faceti operatia: in aceeasi zi sau cu o zi inainte.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Marina poti sa imi spui si mie cum ai facut programarea la dr. Ursuleanu? Asi vrea sa merg si eu. Alex a fost operat cand avea 2 ani dar au crescut iar si asi merge la dr. Ursuleanu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

si eu l-am operat pe baietelul meu de polipi tot la ursuleanu, in noiembrie. in octombrie i-am dat de 3 ori antibiotic, ma innebunise cu racelile, insa dupa operatie nu a mai luat absolut deloc antibiotice, desi de racit a mai racit - saptamana trecuta a facut chiar si amigdalita pultacee cu puroi in gat si febra mare, si i-a trecut pur si simplu.
analizele le-am facut si noi in spital.
interventia e scurta si - cred - usoara.
bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_gia spune:

Nma, noi am sunat la telefonul de la spital si asistentele de pe sectie ne-au spus ca putem veni in orice dimineata.
Nr de mobil al doctorului l-am gasit pe internet, in prima faza ne-am gandit ca poate deranjam daca sunam, dar in final ne-am hotarat sa-l sunam direct pe mobil. Nefiind din Bucurseti (aveam un drum mai mare de 300 km de facut) era riscant sa venim pur si simplu la spital. Am vorbit cu dr joia trecuta si ne-a chemat luni dimineata.
Toata stima pentru acest doctor si pentru ceea ce face.

Am trecut cu bine de interventie. Analizele le-a facut in spital in dimineata operatiei. Am discutat cu anestezistul, nu faceau in spital testul pentru anestezie, dar ne-a asigurat ca nu e niciun risc.
Medic si personal medical ireprosabil. Alex nu-si aminteste nimic neplacut - chiar a spus ca nu l-a durut cand i-a luat sange. Daca a fost cineva speriat..eu si sotul..a fost cea mai grea incercare pt noi.
Am avut nevoie de mult timp sa ne facem curaj, dar acum ne dam seama ca am luat cea mai buna decizie.


Marina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns derya spune:

BUNA SEARA VA ROG FRUMOS AS DORI SI EU O INFORMATIE,SUNT DIN CONSTANTA SI SUNT PROGRAMATA PT OPERATIE LA DR URSULEANU.AS DORI SA STIU BUDIMEX ESTE ACELASI LUCRU CU M.S.CURIE????PT CA MI-A SPUS CA LUCREAZA LA BUDIMEX SI LA M.S.CURIE.SI MIA SPUS CA IL OPEREAZA IN SPITAL,SAU LA MARI UNDE VREAU EU,CAUTIND INSA PE NET AM GASIT SPITALUL M.S/CURIE(BUDIMEX),DECI AM TRAS CONCLUZIA CA ESTE UNA SI ACEEASI INSTITUTIE.VA ROG DIN SUFLET UN RASPUNS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Citat:
citat din mesajul lui derya

BUNA SEARA VA ROG FRUMOS AS DORI SI EU O INFORMATIE,SUNT DIN CONSTANTA SI SUNT PROGRAMATA PT OPERATIE LA DR URSULEANU.AS DORI SA STIU BUDIMEX ESTE ACELASI LUCRU CU M.S.CURIE????PT CA MI-A SPUS CA LUCREAZA LA BUDIMEX SI LA M.S.CURIE.SI MIA SPUS CA IL OPEREAZA IN SPITAL,SAU LA MARI UNDE VREAU EU,CAUTIND INSA PE NET AM GASIT SPITALUL M.S/CURIE(BUDIMEX),DECI AM TRAS CONCLUZIA CA ESTE UNA SI ACEEASI INSTITUTIE.VA ROG DIN SUFLET UN RASPUNS


Da, este acelasi spital.
Sanatate muulta!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns derya spune:

a fost cineva la clinica d-lui dr ursuleau?stie cum este?va rog frumos un raspuns

Mergi la inceput