dependent de san

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Mufa e dependent de san si acum, la un an, e singura papa buuuuuna inca, nimic nu ii place mai mult!
PatrickAngel, eu zic sa te bucuri ca e asa atasat de san copilul, nu sa plangi! ai lapte, lui ii place caldura ta, sa suga e alinarea cea mai mare pantru el,lapticul tau e darul cel mai de pret pentru copil!
Si aerul inghitit e normal, important e sa eructeze dupa, ca sa nu-l doara burtica!iar suzeta nu e o solutie, cel putin nu acum, mai asteapta un timp, daca vrei neaparat...da-i sa suga si dupa 15 min daca asa vrea el,la mine asa a fost, de multe ori doar tzocane de placere, de ce sa-l privezi de fericirea asta?..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatrickAngel spune:

Multumesc pt sfaturi fetelor. Desi mai am o fetita de 6 ani , copilasii mei nu se aseamana in asa masura incat sa ma consider o "mamica cu experienta", in plus am mai si uitat unele aspecte ale vietii de bebe mic. dar recuperez eu din mers, sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Si eu am trecut prin ezitari si chinuri de genul asta cand Gabriel avea 2 luni si nu se desprindea de san. Avea niste colici infioratoare si numai sanul il alina. Imi intrase in cap, insa, ca as putea sa-i fac mai rau daca il tin la san din juma in juma de ora ('hranind' colicile in fell asta). Noroc ca mi-a trecut.

Asa ca e absolut normal ce se intampla cu puiul tau. Pune-l la san de cate ori vrea si tine-l cat poti de mult. Desi e greu de crezut in momentul asta, nu dureaza toata viata


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Citat:
citat din mesajul lui khrisu

Pana la 8 saptamani nu tre' sa-i dai suzeta ... bebele are nevoie de timpul asta ca sa invete bine sa suga la san. Iar dupa 8 saptamani nici n-o sa ti-o mai accepte

KHRISU mamik de baietel si fetita


Fi-mea a acceptat suzeta pe la 3 luni (12 saptamani aprox).
O lua doar seara, inainte de a adormi.
La 9 luni jumate a renuntat singura la suzeta.
Eu i-am dat suzeta cand am vazut ca-si suge degetul. Si mi-am zis ca mai bine suzeta decat deget.
Copii sunt diferiti ....


Sorana si Monica (6 ani)
"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Citat:
citat din mesajul lui PatrickAngel

Am si eu o problema mai aparte cu baietelul meu , poate ma ajutati cu un sfat: ingerasul meu de 4 saptamani e dependent de san , suge la cel mult 2 ore cate 25-35minute si adoarme la san iar cand il ridic sa eructeze (inghite mult aer la supt) se trezeste si plange din nou dupa san. Cand are colici, plange si dupa ce acestea i-au trecut, pana cand il pun din nou sa suga si astfel ciclul reincepe. Cred ca se linisteste atunci cand suge, dar suzeta nu o acepta de loc. V-ati mai confruntat careva cu aceste probleme?


Rabdare iubita, rabdare.
Bine ca suge, bine ca n-ai probleme de lactatie, bine ca e sanatos.
Cred ca toata lumea a trecut prin diverse faze, la un moment dat fi-mea facea pauza la supt doar 1 ora ... eram chioara de somn ...
Creste copilul, creste stomacelul, o sa fiti ok.

Sorana si Monica (6 ani)
"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Citat:
citat din mesajul lui PatrickAngel

Multumesc pt sfaturi fetelor. Desi mai am o fetita de 6 ani , copilasii mei nu se aseamana in asa masura incat sa ma consider o "mamica cu experienta", in plus am mai si uitat unele aspecte ale vietii de bebe mic. dar recuperez eu din mers, sper

Cam aceeasi diferenta e si intre copiii mei, fetita e prima, baietelul al doilea. Si cand am avut baietelul m-am simtit ca la primul copil... uitasem multe, in plus erau si sunt diferiti.
Bravo tie ca ai deschis subiectul si ca ai intrebat, mai ales ca s-au mai descoperit multe fata de cand am avut primii copii



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meb spune:

pai e micuuut! e normal sa fie asa. de cine sa vrea sa stea lipit daca numai pe tine te stie pe lumea asta
rabdare, incearca sa te odihnesti, sa dormi si tu atunci cand doarme bb. o sa treaca degraba si perioada asta.
esti o norocoasa ca ai laptic

Mergi la inceput