bebe nu vrea sa manance ciorba

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk_psk spune:

si al meu e mofturos...tot 9 luni are...ciorba papa mai tot timpul insa am probleme cu piureul...cateodata papa, alteori deloc...e cam nasol sa te straduiesti sa faci papa bun si el sa strambe din nas asa ca iti inteleg frustrarea si nelamurirea..eu in ciorbita ii pun paine si papa bine..cu siguranta ai incercat deja..dar nu te lasa..persevereaza..

http://tanaramamica.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dede_89 spune:

multumesc fetelor pt sfaturi ,sincer nici nu am mai incercat sa ii dau ciorba daca nui place,oricum ia manca multe legume carnita ou.tot ce ii dau felu 2.voi de la cat timp ati dat la bebe peste si de care.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui dede_89
voi de la cat timp ati dat la bebe peste si de care.


de la 6 luni, nu mai mult de doua ori pe saptamana, evitandu-l pe cel cu o concentratie mai mare de mercur, sunt liste pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk_psk

si al meu e mofturos...tot 9 luni are...ciorba papa mai tot timpul insa am probleme cu piureul...cateodata papa, alteori deloc...e cam nasol sa te straduiesti sa faci papa bun si el sa strambe din nas asa ca iti inteleg frustrarea si nelamurirea..eu in ciorbita ii pun paine si papa bine..cu siguranta ai incercat deja..dar nu te lasa..persevereaza..

http://tanaramamica.wordpress.com/




Da..trebuie sa fii al naibii de nervoasa si frustrata ca ´´te chinui sa faci papa bun´´ si copilul tau isi permite sa refuze
Asta da suparare, vai de mine, sper sa treci repede peste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Baietelul nostru mananca ciorba doar cu smantana si cu miez de paine inmuiat in ea. Deci tot nu e lichida. Tati lui e de aceeasi idee: "dar trebuie sa manance ciorba, de ce sa-si umple stomacul cu apa?" Incet i-am invatat pe amandoi ca si ciorba este buna, dar eu o gatesc destul de consistenta si cu multe legume, iar in farfurie pun smantana.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dede_89 spune:

sa sti ca si eu o fac consistenta ciorbita, avea legume carnita si paine 2 LUNI O MANCAT CIORBITA DAR NU ASA DES dar akm numai vrea deloc,asta e mancam cand ne facem mai mari
dar peste de la cat timp ati dat la bebe si de care peste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk_psk spune:

ladyj(daca tot zici ca esti o lady)
daca te-am deranjat cu ceva imi pare rau draga...si da...atunci cand ai foarte multe pe cap cum ar fi facultate, casa, barbat, copil poti fi nemultumita daca bati pasul pe loc cu lucruri ce ar trebui sa fie simple..si nu-ti fa griji pt mine ca trec repede peste..doar fac psihologia..am invatat sa-mi controlez sentimentele..succes si tie..sa controlezi tastele..si frustrarea. de ce nu?

http://tanaramamica.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

raluca, un copil nu inseamna sa bati pasul pe loc, ca nu e o papusa sa o pui unde vrei si sa stea, sau sa ii bagi bibe pe gat si sa ii curga pe partea ailalta... daca n-o sa vrea sa mearga la 12 luni fix, iar o sa fie frustrant, nu?

mai, ar trebui sa se faca acesti copii cu cheita la spate, sa ii intoarcem cand avem noi chef sa faca ce avem noi chef, ca doar d-aia i-am facut,nu? ca sa fie marionetele noastre... of, of...

p.s. a mea e cu duracell

nici eu nu inteleg care e stresul cu ciorba... la 9 luni... daca vrea bine, daca nu, nu...

************************************************************************************

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

then again, vad ca tu, raluca, ii dai lapte de vaca ccc copilului tau la 9 luni... oau, bravo !!! esti tare si tu !

************************************************************************************

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk_psk

ladyj(daca tot zici ca esti o lady)
daca te-am deranjat cu ceva imi pare rau draga...si da...atunci cand ai foarte multe pe cap cum ar fi facultate, casa, barbat, copil poti fi nemultumita daca bati pasul pe loc cu lucruri ce ar trebui sa fie simple..si nu-ti fa griji pt mine ca trec repede peste..doar fac psihologia..am invatat sa-mi controlez sentimentele..succes si tie..sa controlezi tastele..si frustrarea. de ce nu?

http://tanaramamica.wordpress.com/




Aaa..pai asa da! Daca faci psihologia si treci repede peste frustrarea provocata de cel mic care vorba aia, are si el niste preferinte, atunci sunt total linistita.

PS- cresterea unui copil nu e simpla.Iar ´´pireul´´ nu e o problema cu care ´´bati pasul pe loc´´. Parerea mea plina de frustrari, desigur

Mergi la inceput