"Mama, lasa-ma-n Bamboo cu clasa!"

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorenyy spune:

Off topic:

Eu propun ca Xio sa fie viitor moderator si administrator al DC.
Si atat Xio,ptr acum.

Semnat,Lorenyy din Neverland.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Nu vad scopul educativ al acestor iesiri in clubul respectiv (mai ales la renumele pe care il are). Sunt de parere ca acest "parteneriat" nu isi are rostul, sau sunt eu de moda veche si mai cred ca scoala trebuie sa asigure educatia, nu disctractia elevilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Voi stiti ceva de clubul Bamboo din Cluj? sau sint adusi elevii la ala din Bucuresti? :)
Eu glumesc pentru ca baiatul meu e mic, sint sigura ca daca va fi un adolescent macar asa cum am fost eu si tot nu-mi va fi usor... Grea perioada si pentru copii si pentru parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana d
Ma lupt cu ideea ca "pe colegii mei ii lasa parintii" sau ca "sunt o mama comunista". prefer sa fiu o mama comunista dar copilul meu sa nu umble noaptea prin cluburi unde eu una nici nu am calcat vreodata si nici nu ma tenteaza.


Tare trista adolescenta trebuie sa fi avut !!!

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Ina nz da' de unde trasasi tu concluzia asta?! ca nici eu nu am fost prin cluburi noaptea si nu am avut adolescenta trista.
Este trist ptr tine sa rezumi adolescenta la niste cluburi...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Nici eu n-am fost in cluburi in adolescenta, pentru simplu fapt ca "pe vremea mea" nu existau cluburi...

Oricum, cred ca pierdem esenta in problema asta; respectiv ca reprezentantii Ministerului Invatamantului fac parteneriat, pentru a trimite copiii/adolescentii, intr-un club. De ce nu a facut parteneriat cu Casa de Cultura? Cu Palatul Culturii sau cu Teatrul din Cluj? Opera? Opereta?

De ce nu a gasit alte modalitati sa distreze si sa socializeze copiii/adolescentii din Cluj?

Ca merg liceenii in cluburi se stie; si ca acolo se consuma alcool/ droguri/ se fumeaza iar este stiut. Ar fuma si ar bea poate si daca n-ar merge in Bamboo. Insa faptul ca Ministerul sustine - chiar si intr-un mod indirect - si p.o.p.u.l.a.rizeaza in randul liceenilor mersul in club, mai mult, le faciliteaza accesul ca sa vada cum e si sa prinda gustul, mi se pare cam mult.

Am fost in Bamboo si stiu cum e; de aceea mi se pare exagerat ca fix Ministerul Educatiei sa faca parteneriat cu acest club pentru a facilita tinerilor accesul acolo; fie si numai pana la ora 23...

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielama
de aceea mi se pare exagerat ca fix Ministerul Educatiei sa faca parteneriat cu acest club pentru a facilita tinerilor accesul acolo; fie si numai pana la ora 23...



Gabi, nu ministerul face parteneriatul (si ma mir, din nou, de termen, ce drepturi si obligatii are fiecare parte!), ca si-o luau de mult aia din minister, la ce probleme au pe cap, ci Inspectoratul judetean; este o initiativa locala care a surprins pe toata lumea (intre timp am mai intebat pe cunoscutii din Cluj), nimeni nu a cerut-o, nici macar copiii, se vrea un cadou, cica, dar nu e clar pentru cine. Adica mie mi-e clar.
Zvonurile, in gluma, spun ca urmeaza parteneriate cu bordelurile, ca sa invete tinerii cum se face treaba civilizat, protejati si paziti, ca malurile Somesului nu mai fac fata.
Cu cat trece timpul imi dau seama cat de stupida e initiativa asta si nu vreau sa supar fetele care au alte pareri. Ma puteti crede, insa, cand va spun ca suna bine aceasta initiativa, mai ales cand ai copii departe de varsta in cauza sau privesti dintr-o tara in care o lege, regula, parteneriat,etc se respecta ca ceva de la sine inteles. Asa insa, o privesti din start ca pe o gogoasa umflata, frumoasa pe-afara, goala pe dinauntru (sau umpluta cu cine stie ce).
In rest, nu incape vorba: fiecare aplica metodele pe care le doreste cand isi creste copilul. Asa a fost de cand lumea, asa va fi.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

cand eram eu la liceu cam 90% din colegi/colege mergeau in weekend la discoteca (nu erau cluburi pe atunci) si nu pana la ora 23 ci de la ora 23. si era liceu "de fite" cu copii din familii asa zise bune. (pe mine nu ma lasa niciodata mama) si vorbesc nu de clasa a 12a ci din clasa a 9a. diferente intre discotecile de atunci si cluburile de acuma nu prea sunt - doar ca na, club suna mai modern.

asta vara cand am vrut sa iesim si noi la un dans ne-am simtit prost - ca bunicii. ca era plin clubul de copii de 14-16 ani. asa cam 80% din po****tia din club.

asa ca o iesire organizata, cu clasa, nu vad ce rau poate sa faca. mai ales daca nu li se poate vinde alcool in perioada cand sunt acolo - daca merg in programul normal nu cred ca le cere careva buletinul. presupun ca profesorii au voie sa intre cu ei...




Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://b1.lilypie.com/hQRfp2.png

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wJzzMkE/weight.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Rufus, am gresit scriind Ministerul Educatiei... dar pana la urma Inspectoratul Judetean este (ar trebui sa fie...) "solul educatiei" in teritoriu, nu?

Copilul meu e departe ca varsta de asemenea "tentatii", dar total de acord cu tine in ceea ce priveste initiativa!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Din modul in care a fost prezentat acest parteneriat, pare o idee buna.

Care e rolul inspectoratului? Nu unul foarte mare, presupun. Ideea e ca pentru a imparti materiale publicitare intr-o scoala ai nevoie de cateva aprobari, incepand cu aprobarea directiunii,a profesorului si asa mai departe. Deci, dupa cum vad eu treaba, prin parteneriat, s-a simplificat treaba. Nu mai e nevoie de prea multe aprobari pentru a intra in fiecare liceu si a face cunoscuta oferta, pentru ca deja exista un parteneriat cu inspectoratul judetean.

De ce nu s-au initiat alt gen de parteneriate? Pentru ca muzeele, galeriile de arta etc, sunt institutii bugetare, ca atare nu sunt interesate. Din aceste motive nici nu au avut initiativa. Sunt convinsa, ca in ceea ce priveste acest parteneriat, clubul a avut initiativa.

S-a discutat mult despre segmentul de varsta 14-15 ani. Eu conduc un parc de distractii pentru copii, unde au acces copiii pana in 14 ani inclusiv. Cati copii cu varsta asta credeti ca avem? Mentionez ca avem jocuri care se preteaza si pentru varsta aceasta. Deja de la 12 ani, sunt prea mari pentru a se distra intr-un loc de joaca pentru copii.



tzontzo manager

Mergi la inceput