clamydia

clamydia | Autor: spooky

Link direct la acest mesaj

Nu vreau sa va rapesc mult timp, de aceea voi fi cat pot de scurta si concisa.Acum 5 luni am simtit prima data usturime la urinare, o usoara mancarime care apoi a devenit incomoda.Am facut un tratament cu Norfloxacin, a dat rezultate temporare, apoi Fasigyn, la fel, iar la a treia recidiva am facut un set de analiza(VSH,HLG,urocultura,sumar urina), medicul meu suspectand o infectie urinara.Analizele au iesit in regula, inclusiv secretia vaginala. Totusi, continui sa am usturime la urinare si usoara mancarime.Partenerul meu nu prezinta simptome, dar dupa tot ce am citit in carti si pe net suspectam o infectie cu clamydia. Credeti ca ma puteti ajuta cu un sfat?Unde ar trebui sa merg ? Cui sa ma adresez.Mentionez ca am fost la 2 medici deja(ginecologi).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

La Centrul Medical Babes, sau la Cantacuzino, sau orice laborator cu plata

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada taba spune:

La clinica Medicover sau la spitalul Giulesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romeostanescu spune:

Semnele mentionate pot fi puse pe seama unei cistite subacute (cu analize de urina normale)care poate fi tratata si de un medic bun de familie, internist sau ginecolog.Pentru prurit vaginal foloseste Panderm unguent( de 2 ori pe zi)si spalaturi vaginale cu Tantum Rosa.
Dr. Romeo Stanescu

Mergi la inceput