A terminat cineva liceul economic nr 1 ?

A terminat cineva liceul economic nr 1 ? | Autor: mariana_flo

Link direct la acest mesaj

Acum se numeste Virgil Madgearu. Eu l-am terminat in 1995. Cine stie... poate asa imi regasesc vechi cunostinte.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

Eu. Am terminat in '84. Directoare Mama Ana. Fizica - Voskerician, of, e cam multisor de atunci, trebuie sa gandesc mai mult.

Garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Am facut numai treapta intii acolo si apoi am continuat la Economic 4.(in Viilor)
Am terminat liceul in 1986.
Cristina sora mea a terminat Economic 1 in 1984,si s-a angajat direct in comert.


Dana si gemenii
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

Eu am terminat Liceul Economic in 1995, eram la 12C, diriga era profa' de romana Lancor. Bun liceu, era o profa' la conrabilitate si una la finante care m-au invatat multe. Pot spune ca datorita lor am ajuns acum sa am un loc de munca bun.

Directoarea de pe atunci era profa de fizica (nu mai stiu cum o cheama), ea este "vinovata" ca m-a prezentat unor domni imbracati in costume ( Men in Black) care au avut incredere in mine si mi-au acordat o sansa la 18 ani. Ma gasise intamplator in holul liceului langa un calorifer, ma incalzeam ca era cumplit de frig afara si nu mai venea autobuzul 123 sa ma duca acasa.Mi-a spus ca-s doi domni sus in cabinetul dir. adjuncte si cauta pe cineva care ar vrea sa lucreze intr-o banca nou infiintata. Au trecut 8 ani de atunci, eu tot aici lucrez ( nu stiu daca asta inseamna neaparat ceva benefic) si ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca nu as fi terminat liceul asta.
M-au apucat nostalgiile...

Va pup!



Love is all around

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

Eu eram la 12J. O Aveam ca diriginta pe D-na Raileanu Mihaela. Cu doamna Directoare am facut si eu fizica si din cauza ca aveam absente multe(o ingrijeam pe sora mea) ma plimba mereu pe la alte clase pe la sfarsit de trimestru ca sa gaseasca 5 minute ptr a ma asculta si a-mi incheia media. Ma cam simteam ofensata ca ma baga in oala cu cei corijenti dar cand isi dadea seama ca sunt serioasa si invat bine isi schimba atitudinea. Ce alti profesori v-au ramas in minte?
De pilda.... Dl. Soroceanu? la economie?; sau... Dl. Paun? la mate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

Si eu imi aduc aminte de Lancor, parca numele ei mic era Rodica? Nu?

Iar la limba germana profesor era Obreja Radu.

si la biologie am avut-o pe D-ra Micalevich. O domnisoara batrana. Au trecut 19 ani de cand am terminat liceul.

Garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raducu spune:

Buna!
Si eu am terminat Economic 1 in 1995 la 12 B si am avut-o diriga pe Aldea de romana. In clasa a-noua mi-a dat un trei in teza pentru copiere si asa m-am ofticat ca eu nici nu apucasem sa copiez dar mi s-a deschis caetul din banca si cand sa-l bag la loc hop si diriga...
La mate am avut-o pe una Mihaela ...nu mai stiu numele de familie;era o tipa bine, inalta si cu strungareata.
Am fost in singura clasa care a avut cei mai multi baieti din toata generatia si unul din ei(Dragos Bucur)e faimos acum(s-a facut actor si a si filmat). Ce am mai ras cand ne-a recitat in a 12-a "Leoaica, tanara iubirea" ca nu avea deloc inclinatie; a recitat ca o cizma.


Mamica lui Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

quote:
Originally posted by raducu

Buna!
Si eu am terminat Economic 1 in 1995 la 12 B si am avut-o diriga pe Aldea de romana. In clasa a-noua mi-a dat un trei in teza pentru copiere si asa m-am ofticat ca eu nici nu apucasem sa copiez dar mi s-a deschis caetul din banca si cand sa-l bag la loc hop si diriga...
La mate am avut-o pe una Mihaela ...nu mai stiu numele de familie;era o tipa bine, inalta si cu strungareata.
Am fost in singura clasa care a avut cei mai multi baieti din toata generatia si unul din ei(Dragos Bucur)e faimos acum(s-a facut actor si a si filmat). Ce am mai ras cand ne-a recitat in a 12-a "Leoaica, tanara iubirea" ca nu avea deloc inclinatie; a recitat ca o cizma.


Mamica lui Raducu






Am fost vecine de "palier"

Love is all around

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna,
Si eu tot Economic 1, am terminat in 1997, am fost in prima promotie de absolventi de profil turism. Amintiri am legate de porfa de fizica, o doamna de altfel, d-na Voskerician adica, profu de mate d-l Paun, economie Soroceanu ....si diriga Ghinescu Cristina de turism.

Mergi la inceput