CARTE

CARTE | Autor: alexadra

Link direct la acest mesaj

Dragele mele, nu am mai intrat de mult pe forum sa scriu, dar, am citit aproape tot timpul. Ce sa va spun, acum 3 zile s-a inheiat divortul meu, Raul este bine acum, eu simt doar singuratate si povara ratelor acum. O idee nastrusnica mi-a venit azi dimineata... De cate ori citesc ce pateste cate o fata le povestesc colegilor de birou care mereu se minuneaza de parca le vorbesc in alta limba, asa ca, m-am hotarat sa scriu o carte. Nu pot face asta fara ajutorul vostru, asa ca, sa va spun despre ce este vorba. Titlul momentan va fi FEMEI si BARBATI, dar astept sugestii din partea voastra. Cartea va fi un fel de ghid pentru viitoarele neveste si soti. Ce vreau eu, sa ne scriem povestile reale, nu telenovele, concret ceea ce am patit, cap-coada, nu intrebari, nu sfaturi, ci, exact ce am trait fiecare dintre noi. Nu putem face asta aici asa ca, am facut o adresa de mail unde, va invit sa va trimiteti povestea, ficare dintre cele ce vor scrie vor primi copia carti finale si vom hotara impreuna ce si cum sa facem. Mare grija ca numele sa nu fie reale, ca sa nu fim date in judecata de "barbatii" pomeniti. Va astept cu drag, femeisibarbati@yahoo.com

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

De ce femei si barbati,sau doar femei si barbati?
in mai toate subiectele dezbatute au existat amante,amanti,copii.
Eu i-asi spune :
Barbatul-femeia ,amanta si copilul



Sophia 2ani
+23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Eu am o mama soacra de poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hakimela spune:

Citat:
citat din mesajul lui giani

Eu am o mama soacra de poveste

Pai si ea e tot femeie! Desi acum pare greu de crezut, probabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

De ce femei si barbati,sau doar femei si barbati?
in mai toate subiectele dezbatute au existat amante,amanti,copii.
Eu i-asi spune :
Barbatul-femeia ,amanta si copilul



Sophia 2ani
+23


Nu, nu, hai sa nu amestecam copilashi aici, ca saracii, n-au nici o vina, sunt doar un fel de victime colaterale

iar amanta...hmm...desi poate fi numita femeie...mai degraba o putem numi..regnul animal ..so : femeia-barbatul si regnul animal
ha???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexadra spune:

Ma bucur ca va ganditi la nume, dar, trebuie sa am si ce pune in carte . Va astept cu drag

Mergi la inceput