vanatorii lu' peste

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Aduscaaa, buna sugestie ti-a dat Papadie!
Neaparat sa faci si analizele astea!!!!

Sa te faci sanatoasa cat mai repede!!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

Citat:
citat din mesajul lui papadie

Aduscä stiu ca ai facut o mie de investigatii dar ar fi bine sa faci si pt. toxoplasmoza (daca nu cumva ai facut-o) si Bartonella henselae.
(cineva f. apropiat a tras cu o toxoplasmoza nedescoperita la timp. si la ea au inceput cu diagnostice gen cancer, scleroza in placi, chistoza etc.)
MULTA SANATATE!


am facut pt toxoplasmoza, ciomegalovirus si virusul EB, toate prezente cu IgG foarte mare, IgN negativ,ceea ce arata o infectie veche, cronicizata, la care am anticorpi.

in anumite cazuri infectia poate reveni si poate face ravagii in corp, dar numai e fondul unei imunitati foarte scazute, adica HIV sau cancer.
la mine HIV'ul e negativ, cancer nu am.
sau cel putin nu l-am detectat.

medicul de familie ridica din umeri, nu stie unde sa ma mai trimita.
medicul infectionist crede in continuare ca toate astea ascunde o boala grava, nedepistata.
o sa reiau toate testele.
sa pierd inca 4 luni...daca mai rezist.



fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

adusca, sigur ca o sa rezisti. Suntem multe aici si nu te vom lasa.
Cat despre toxoplasmoza, eu stiu ca este periculoasa in sarcina, ce poate sa dea in rest? Ai verificat si lime sau... nici nu stiu cum ii spune (era un subiect mai jos)

Multa sanatate!


www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> o sa implinesc 9




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Ia legatura cu Mariaa pentru ca e in masura sa-ti spuna unde sa faci analize pt. Lyme! neaparat fa-le.
Te imbratisez!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

uite ca papadie a scris bine, intre timp am cautat si am gasit si eu subiectul :
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114906

multa sanatate!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> o sa implinesc 9




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Decit sa cheltui alti bani in Romania, mai bine hai sa vezi ce zic si dr din afara. Pt costuri mai mici nu trebuie sa te internezi in spital, poti sta la o prietena in fct de tara la care te hotarasti, prietene de ale tale ori de pe forum, gasim pe careva.Iar pt analize cred ca mai mult de o sapt nu-ti ia, poate ca unele rezultate vor veni mai tirziu, dar deja poti avea macar idee ce nu ai prin eliminare. I-am facut mamei aici toate analiziele, si ea a fost suspecta de cancer inca in ultimul stadiu in ro, trebuia imperios operata, aici nici pe naiba! Si a trecut deja juma de an si chiar nu mai da semne de nici o boala.La mine pe insula nu-s marile clinici dar pt cazul ei a fost deajuns , m-a costat treaba asta mai putin decit te-a costat pe tine in ro. Cred ca nici jumate.Gindeste-te ca e ca si cum ai merge o sapt doua pe undeva, altii merg la muzee, schopping ori la ski tu mergi la dr. Ei asata e:) sanatoasa sa fii ca o sa ai timp si de asa ceva.Sa mergi la o clinica inafara nu e atit de greu de facut daca o organizezi cum trebuie. Eu nu stiu de ce refuzi treaba asta. Cum am zis costurile pot fi facute sa fie cit mai mici. Sunt acum zboruri low cost si dinspre romania, uite tata a avenit pe ruta bucuresti-stuttgart-hamburg numai cu 100€ cu german wings. In ianurie sunt zboruri ieftine, poti zbura pina in germania si cu 50€, de ex.Daca gasim o prietena aici scapi de costurile spitalizarii, ca nici nu e cazul. Iar analizele si intratul la dr costa ceva dar sa stii ca nu-s chiar asa de scumpe. Tratamentele in caz de cancer, operatiile, spitalizarile astea costa zeci de mii de euro. In rest cum am zis, pe spagi in ro ai dat mai mult si tot nu stii ce e cu tine.Nu se poate asa ceva..Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Oooff...M-a sunat matusa mea plangand in hohote..I-au omorat pisica, a gasit-o in fata geamului intepata pe toata burta cu cutitul...
Era o pisica birmaneza superba, nu facea rau nimanui.
http://inlinethumb14.webshots.com/43149/2811740970096418044S425x425Q85.jpg
Nu inteleg ce fel de oameni sunt aia care-si pun mintea cu un biet animal nevinovat...

V

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Adusca, te rog sa mai intri pe aici si sa ne spui cum te simti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

:)
Teo, in general ma simt bine, am doar problema cu ganglionii care fac compresie in mediastin, noaptea ma dor si nu prea pot dormi (ca de asta si bantui pe net).
in plus cred ca am facut si un limfedem in zona cervicala si am dureri de brate si cap. ....eu ca mi-ar trebui cateva sedinte de masaj pt drenajul limfatic, dar in scop terapeutic, si in iasi nu am gasit unde sa fac. La saloanele de frumusete cica nu fac asa ceva, e doar pt relaxare.

in fine, am studiat posibilitatea de a merge in strainatate pt diagnosticare, am fost ajutata cu informatii, si in final am avut de ales intre Budapesta si Italia (doar aici cred eu ca imi permit financiar)
si cum cu engleza nu stau grozav, am laut decizia sa plec in italia, am sora acolo si deja a vorbit cu un profesor de hematologie si ma asteapta.

Am demarat pregatirile, imi aranjez si plecarea de la job, pe 1 februarie cred ca sunt acolo.

daca nici aici nu obtin un diagnostic, cu siguranta la necropsie obtin.


fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adusca

:)

in plus cred ca am facut si un limfedem in zona cervicala si am dureri de brate si cap. ....eu ca mi-ar trebui cateva sedinte de masaj pt drenajul limfatic, dar in scop terapeutic, si in iasi nu am gasit unde sa fac. La saloanele de frumusete cica nu fac asa ceva, e doar pt relaxare.


fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....


Adusca, eu fac masaj pentru drenaj limfatic (post mastectomie)la un cabinet de kinetoterapie si recuperare medicala. Cauta un kinetoterapeut in Iasi, nu un maseur, sigur gasesti unul care sa stie sa faca drenaj limfatic. atentie! sa-ti faca numai masaj manual, fara diverse aparate, pana cand nu stii care-i buba la ganglionii aia.

Sanatate multa

Mergi la inceput