Prezervative!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Si la noi s-a intamplat sa se rupa,cu Durex.Acum folosim Love Plus.Dar totusi cred ca e mai sigur cu pezervativ decat cu pilule(eu asa am ramas insarcinata).
Dana

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

quote:
Originally posted by Aurelia

Alexi mi s-a intimplat de doua ori in trei ani cu marca DUREX,supermarca cea mai scumpa din lume si nu pot sa spun ca au fost "suprasolicitate"!!!!!!

Aura&Luca,18 luni


Si noi patit,tot cu Durex.Alea cu masina pe rosie pe ele sunt cele mai bune.Si au si striatii.hihihi

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ani35 spune:

Liviu !!! Alexi...nu da!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Singura data cind am incercat s-o facem cu prezervativ, s-a rupt! Si era Durex!!!
In concluzie,iau pilule si o facem fara prezervativ,ca-i mai bine

Corina si Anna nazdravana

Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve.
( Paolo Coelho)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara t spune:

Super Durex,ce sa spun,de trei ori le-am folosit si tot de atatea ori am dat-o cu batul in balta.Dar eu le urasc pe toate si nu mai vreau, nuuuuuuu.
Veve eu nu am stiut de burtica ta pana azi si am intrat aproape zilnic pe DC,dar sa-ti traiasca, sa fii sanatoasa(si Veve)si sa ai o sarcina super usoara.
Pupici, Lacra si nazdravana Andreea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

hihihihi:)bebelusei mele alexandra ar trebui sa i se zica bebe "love plus"...si dupa ce am nascut-o am "mai dat gata" 3 love plus, asa ca nu mai am incredere in asa ceva. am intrebat pe dr meu ginecolog si a zis ca pilula e sfanta...dar eu alaptez acum , asa ca folosesc ovule.

ariel
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiVa spune:

Noi folosim prezervative de 9 ani si s-a intamplat doar de vreo 2-3 ori sa se rupa, dar fara consecinte prea grave si nu erau de la aceeasi firma, unul stiu sigur ca a fost Durex. Culmea e ca noi ne-am fi dorit sa se rupa vreunul in ultimii 5 ani sau sa avem unda verde la "liber"... dar nu era voie fara din pacate. Acu' ca e voie fara recuperam din greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu_tud spune:

Orice lucru facut ca urmare a unei actiuni umane are limitele ei. Chiar si un Mercedes face pana uneori.
Depinde de cine il foloseste si cum il foloseste.
Durex e cu certitudine marca cea mai buna dar se pot intimpla accidente si cu superprezervativul.
Eu nu folosesc prezervative. Ma duce cu gindul la fetishisme.
Fiecare cu crucea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaR spune:

Din pacate, draga mea, trebuie sa te anunt ca exista si oameni la care se rup prezervativele... noi facem parte dintre ei si nu s-a intamplat numai o data, ci de vreo cinci ori asa incat am renuntat la aceasta forma de protectie. Te anunt de asemenea ca nu am folosit o singura marca ci de mai multe feluri , inclusiv de calitate .... Probabil vaginul meu e de vina sau ... invers, dar... mai bine nu... pe deasupra mie imi place sa fac dragoste cu penisul sotului nu cu un cauciuc. DanaR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra M spune:

Noi o data am pierdut prezervativul.

Si mama ce l-am mai cautat . Ca doar nu era sa lasam semne compromitatoare... L-am gasit la urmatorul ciclu. Ca m-am speriat eu ca am un cheag imens. Si cand colo... prezervativul facut ferfelita..
Am mai rupt cateva sa zicem 0.5%, dar tot cu prezervativul votez. In nici un caz cu pilula. Is patita, 7 ani de pilule dupa care 2 ani de tratament pt. reglari hormonale.

Dupa parearea mea DUREX sunt cele mai proaste, numai reclama de ele. Incercati si SICO.

Deci traiasca prezervativul.

Andra

Mergi la inceput